Yumurtaya Zam Gelecek! Stoklar Tükeniyor

Yumurtaya Zam Gelecek! Stoklar Tükeniyor
Editör: Sonay Duran EKONOMİ 3 Ekim 2018
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 OY, ortalama: 5,00 dışında 5)
Loading...

İş adamları Derneği Yönetim Kurulu  Başkanı  Necati Yıldırım, yumurta fiyatlarında ki artışa dikkat çekti.Maliyetin yüzde otuz arttığını söyleyen Yıldırım, yumurta fiyatlarına yüksek  oranda zam geleceğini söyledi. Aynı zamanda önlemlerin alındığını  bir aylık stok yapıldığını da belirtti. Döviz kurlarındaki artış, maliyetlerin, enflasyonun artmasıyla birlikte gıda ürünlerine de zam sıçramış oldu.Yüzde 30 dan yüzde 100′ e varan artışlar tüketicinin ekonomik olarak zor zamanlar geçirmesine  sebep olmakta.

 

Öğrencilerin Beslenmesinde Yumurta Olması Satışları Olumlu Etkiledi

Yıldırım, okul çağındaki öğrencilerin beslenmesinde hergün 1 yumurta olmasının satışları olumlu etkilediğini  söyledi. Aynı zamanda Yıldırım, pazar ve marketler arasındaki  değişken yumurta fiyatlarına da dikkat çekti.Pazarcının  halden 15 liraya aldığı domatesi satarken  az bir farkla satışa sunmasının doğru bir hareket olduğunu söylerken market satıcılarını uyarmadan geçemedi.  Marketteki yumurtaların alındığı fiyattan 5 lira farkla satışa sunulması konusunda uyardı.

 

”Korkulacak Bir Durum Yok Stoğumuz Var ”  Dedi

Fiyatların şuanda tedirgin edecek bir durumda  olamadığını söyleyen Yıldırım 1 ay bizi götürecek stoğumuz var dedi.Ancak maliyetlerin artışının devam etmesi üzerine mecburen yumurta fiyatlarını da artacağını belirtti.Yumurtanın sarılı olduğu ambalajın yüzde 60’ını ithal ettiklerini söyleyen Yıldırım,onlara da yüzde 40 oranında gelen zam yumurta fiyatlarındaki küçük zamların başlangıcı olduğunu belirtti.

 

Sezon açıldı İhracat arttı

Katar, Irak ,Suriye ve Suudi Arabistan gibi ülkelere ihracat yapıldığını söyleyen Yıldırım sezonun açılmasıyla satışların arttığını bu durumunda ülkemizi olumlu etkilediğini söyledi.Ayrıca, İran’daki kuş gribinin artmasından dolayı yumurtanın  Türkiye’den ihraç edilmeye başladığını da söyledi.

 Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

 • Dax :

  4 Eylül 2019-15:55

  Hi, very nice website, cheers!
  ——————————————————
  Need cheap and reliable hosting? Our shared plans start at $10 for an year and VPS plans for $6/Mo.
  ——————————————————
  Check here: https://www.good-webhosting.com/

Tema Tasarım | Osgaka.com