Uyuşturucu Operasyonu Şaşırttı

Ülke genelinde uyuşturucu ile ilgili büyük bir atılım söz konusu. Hem polisler hem de eğitimli köpekler artık çok daha donanımlı. Uyuşturucunun hızlı bir şekilde yayılmış olmasından duyulan rahatsızlık sonucunda, operasyonlar sıklaştırıldı ve artık her gün farklı bir teslimat, üretim alanı ortadan kaldırılıyor
Uyuşturucu Operasyonu Şaşırttı
Editör: Elif Gülerden GÜNCEL 16 Ekim 2018
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

Ülke genelinde uyuşturucu ile ilgili büyük bir atılım söz konusu. Hem polisler hem de eğitimli köpekler artık çok daha donanımlı. Uyuşturucunun hızlı bir şekilde yayılmış olmasından duyulan rahatsızlık sonucunda, operasyonlar sıklaştırıldı ve artık her gün farklı bir teslimat, üretim alanı ortadan kaldırılıyor. Van bölgesinde yapılan son operasyon da bu işlerin ne denli ciddi şekilde yürütüldüğünü ortaya koydu ve ele geçirilen uyuşturucunun miktarı teşkilat ile yeniden gurur duyulmasına neden oldu.

Birçok Kişinin Zehirlenmesinin Önüne Geçildi

Uyuşturucu kullanan kişiler için durum son derece kötü. Bu sürecin sonu yok ve sürekli olarak kişinin bağımlı kaldığı bir hal de söz konusu. Birçok kişinin bu süreç içerisinde tedavi aşamasında dahi dayanamayıp uyuşturucu kullanımına geri döndüğü bilinen gerçekler arasında yer alıyor. Narkotik bu durumun önüne geçmek için canla başla çalışıyor. Bu gün yapılan operasyon sayesinde 49 kilo 925 gram kadar uyuşturucu bir minibüste ele geçirildi.

Narkotik Köpeği İş Başında

Alfa adı verilen narkotik köpeğinin de kullanıldığı operasyon bir minibüse düzenlendi. Uzun süreli olarak yapılan izleme sonucunda PKK için bir finans kaynağı olarak görünen uyuşturucunun ele geçirilmesi sağlandı.

Ele geçirilen 99 paket uyuşturucuyu Alfa buldu. Arama ardından uyuşturucunun temin edildiği ana kaynağa gitmek için de çalışmalar başladı. Şu anda ticaretin yapılmasında aracı olanlar ve ana depo alanı büyük bir titizlik ile aranılıyor.Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com