TÜSİAD Ekonomi Toplantıları Başlıyor

TÜSİAD; ekonomi adına çeşitli toplantılar düzenleme kararı aldı ve bu toplantılar için de bir isim belirledi. Ekonomi Toplantıları olarak adlandırılacak bu seri için ilk gündem maddesi de belirlenmiş durumda.
TÜSİAD Ekonomi Toplantıları Başlıyor
Editör: Elif Gülerden EKONOMİ 15 Ekim 2018
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

TÜSİAD; ekonomi adına çeşitli toplantılar düzenleme kararı aldı ve bu toplantılar için de bir isim belirledi. Ekonomi Toplantıları olarak adlandırılacak bu seri için ilk gündem maddesi de belirlenmiş durumda. Türkiye ekonomisinin ne hal alacağına dair yapılacak olan ilk toplantı da ise gelecek dönemde ortaya çıkabilecek durumlar görüşülecek.

TÜSİAD Türkiye’nin Güncel Ekonomik Koşullarını Tartışacak

Son dönemde yaşanan ekonomik dar boğazlar birçok kurumun harekete geçmesine neden oldu. TÜSİAD da bu gidiş ile ilgili endişe duyan kurumlardan birisi. Ekonomi ile ilgili alınabilecek olan tedbirlere önem veren kurum; bir dizi toplantı yaparak alınan kararları raporlamayı amaçlıyor.

Toplantılar boyunca ekonomi ile ilgili olarak çeşitli değerlendirmeler yapılacak. İlk toplantı için belirlenen tarih 17 Ekim olarak duyurulmuş durumda. TÜSİAD Genel Merkez binasında gerçekleşecek olan ilk toplantı için çağrılar yapıldı.

Toplantının Açılışını Refet Gürkaynak Yapacak

Ekonomi toplantıları dizisi için ilk konuşma; Bilkent Üniversitesi içerisinde görev alan ve İktisat Bölümü Başkanı olarak da bilinen Prof. Dr. Refet Gürkaynak tarafından gerçekleştirilecek. Kendisinden Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik hal ile ilgili bir açılış konuşması bekleniyor. Bu konuşma ile birlikte Zümrüt İmamoğlu tarafından koordine edilecek olan toplantılar dizisi başlayacak.

Birçok ünlü ekonomi isminin de katılması beklenen panellere dışarıdan katılım sağlamak da mümkün olacak. Enflasyon verilerinden, işsizlik verilerine kadar bir çok konu bu toplantılar sırasında görüşülecek.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com