Türkiye’nin İlk Seyir Füzesi Testi Başarıyla Tamamladı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Türkiye'nin ilk seyir füzesi olarak dikkat çeken SOM-B2'nin ilk atış testini başarıyla tamamladığını söyledi. Aynı zamanda Savunma Sanayi Başkanı Demir'de Twitter hesabı üzerinden paylaştığı açıklamada, füzenin hedefi oldukça başarılı bir şekilde vurduğunun altını çizdi.
Türkiye’nin İlk Seyir Füzesi Testi Başarıyla Tamamladı!
Editör: Sessiz Avci GÜNCEL 6 Eylül 2019
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı. TÜBİTAK SAGE’nin geliştirmiş olduğu füzeyi gündemine alan Varank, Savunma Sanayii Başkanlığı’nın liderliğiyle birlikte TÜBİTAK SAGE’nin yapmış olduğu TSK için geliştirilen Türkiye’nin ilk seyir füzesi olma niteliği taşıyan SOM’un beton sığınaklara karşı kullanılabilecek olan ardışık delici harp başlıklı versiyonu olarak dikkat çeken ve oldukça büyük etkisi bulunan SOM-B2 füzesinin ilk atış testini başarıyla tamamlayarak kendini kanıtladığını bildirdi.

“Hedef Başarıyla Vuruldu”

Aynı zamanda Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir’de resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı. SOM-B2 füzesinin atış testinde hedefi oldukça başarılı bir şekilde vurduğunun altını çizen Demir, ardışık delici harp başlıklı SOM-B2 füzesinin geliştirme, yer ve uçuşlarına dair tüm testlerin bu vesileyle tamamlanmış olduğunu belirtti.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com