Rus haber ajansı RIA’dan önemli iddia

Rus haber ajansı RIA önemli bir açıklama yaparak gündeme bomba gibi düştü. ABD'nin DEAŞ'lı komutanlarını duyuran RIA,  DEAŞ saha komutanlarının bölgeden tahliye edildiği haberi tüm dünya genelinde ilk haber olarak yayınlandı.
Rus haber ajansı RIA’dan önemli iddia
Editör: İbrahim AVCIL DÜNYA 7 Eylül 2017
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

Rusya haber ajansı RIA Novosti’nin iddia ettiği habere göre, ABD Hava Kuvvetlerine ait helikopterlerin Ağustos ayı içerisinde Deyrizor kentindeki 20 DEAŞ saha komutanının bölgeden tahliyesini gerçekleştirdi.

DEAŞ terör örgütü komutanları ve militanlarının ABD tarafından başka bölgelere aktarıldığı, tahliye edilen komutanlardan 2’sinin Avrupa kökenli olduğu açıklandı.

ABD’nin DEAŞ’li teröristleri ilk kez tahliye etmediği dile getirilirken, Mayıs ayından bugüne bir çok kez DEAŞ terör örgütü komutanlarının ve bazı Avrupalı paralı askerlerin tahliyesinde bulunduğu açıklandı. Haziran ve Temmuz ayları içerisinde Suriye’nin Rakka kentinde benzer tahliye operasyonlarının da yapıldığı ileri sürüldü.

Esed rejiminin salı günü yaptığı açıklamada, Deyrizor’un merkezindeki DEAŞ kuşatmasının kırılarak etkisiz hale getirildiği duyurulmuştu.Yorumlar (4 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com