Memurlara Müjde! Maaşlara 3 Zam Birden Geliyor

Memurlara Müjde! Maaşlara 3 Zam Birden Geliyor
Editör: Nezaket Turan GÜNCEL, MANŞET 7 Kasım 2018
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 OY, ortalama: 5,00 dışında 5)
Loading...

Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından memurların gözü kulağı maaşlarına yapılacak olacak zamlara çevrilmiş durumda. 2018’in son aylarına girerken ekonomik veriler netleşmeye devam ediyor. En son Temmuz ayında memur maaşlarına yapılan zammın ardından gözler yeni yılda hesaplanacak farklarda. Kimler maaşlarına ne kadar fark alacak? Aile yardım ödemeleri ne kadar artacak? Yapılacak olan zamlarda memur emeklileri de faydalanabilecek mi? Merkez Bankası verilerine göre memurlar için çıkması muhtemel enflasyon farkı ne kadar olarak hesaplandı? SSK ve Bağ-Kur emeklileri zamlardan nasıl etkilenecek. Yeni yılda yapılacak zamlarla ilgili merak edilen tüm gelişmeleri haberimizin içeriğinden takip edebilirsiniz.

Oranlar Netleşti

Temmuz ayından sonra memurlara Ocak ayında da 3 zam yapılması kesinleşti. Enflasyon verilerinin açıklanmasıyla maaşlara Ocak ayında yapılacak yüzde 4’lük toplu sözleşme zammına ek olarak bir artışta aile yardımından geliyor olacak. 4 aylık enflasyon oranının yüzde 12.26 çıkmasının ardından memurlara ve memur emeklilerine yüzde 8.76 enflasyon farkı oluştuğu kesinleşti. Yani buna göre memur ve emeklilerinin maaşlarına yapılacak olan fark yüzde 4 artı yüzde 8.76’dan yüzde 12.76 olarak belirlendi.

En Düşük Memur Maaşı

Kasım ve Aralık ayı enflasyon oranları henüz kesinleşmese de kimlerin ne kadar maaş alacakları aşağı yukarı belli olmuş oldu. Uzmanların çıkarımlarıma göre yılın son 2 ayında enflasyon sıfır bile çıksa yeni yılda maaşlar zamlı alınacak. Buna göre En düşük memur maaşı 3 bin 133 liradan 3 bin 532 liraya, emekli maaşı ise 2 bin 424 liraya yükseliyor olacak. Enflasyon farkının aile yardımına etkisiyle 2 çocuklu bir memurun alacağı aile yardım ödemesi ise 396 liraya çıkacak. Kasım ve Aralık ayı enflasyon verilerinin henüz bilinmemesinden dolayı Bağ-Kur ve SSK emeklilerinin maaşlarına ne kadar fark geleceği açıklanmadı.Yorumlar (8 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com