Masterchef Murat Gündem Oldu! İşte Detaylar

Masterchef Murat Gündem Oldu! İşte Detaylar
Editör: Sonay Duran MEDYA 3 Ekim 2018
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 OY, ortalama: 5,00 dışında 5)
Loading...

Son zamanların en çok izlenen yemek yarışması Masterchef’le ismini duyuran Murat Özdemir , yarışmanın  en çok ses getiren ismi oldu.Başarılı ancak bir o kadar da geçimsiz tavırları, diğer yarışmacı arkadaşlarıyla olan emir verici, ukala konuşma tarzıyla olay oldu.

Murat Özdemir kimdir?

Murat Özdemir küçük yaşta bir  otelde akrabasının yanında çalışmaya başlıyarak aşcılık serüvenine adım atmış.Aşcılığın iyi para getirdiğini söyleyen Özdemir bu yüzden mesleğini severek yaptığını söyledi.İki evlilik yapan Özdemir ,ilk evliliğinden bir kızı olduğunu söyledi.

 

Şaşırtan Deneyimler

Özdemir, bir sene kadar SwissOtel’in mutfağında çalıştığını daha sonra ise 1996 yılında Brüksel’deki Türk Büyükelçiliği’nde dört yıl çalışarak mesleğinde ilerleme yolunda adımlar atmış.Mesleğine devam ederken kendini geliştirmeyr devam eden Özdemir, ingilizce ve fransızca öğrenmiş.2000 yılında Çırağan’da Tuğra Restoran’da soğuk mezelerden sorumlu olan Murat Özdemir iki yıl çalıştıktan sonra kovulmuş, kovulmasını 11 Eylül olaylarından dolayı Türkiye’ye gelen turist sayısındaki azalmanın kendisiyle beraber 240 kişinin işten çıkarılmasına sebep olduğunu söyledi.Açık sözlü oluşu ile tanınan Özdemir otelden kovulma sebebini başka  bir nedene daha bağladı.Otelde çalışan 17 yaşındaki  hostesi beğendiği için baştan çıkaran Özdemir,kıskanıldığını söyledi.Otel yönetimi tarafından yapılan açıklamada ise  profesyonel nedenlerle işten çıkarıldığı söylendi.

Para Hırsı

Parayı çok sevdiğini söyleyen Özdemir Antalya Lara’da ” Bolulu Murat Şefin Köftecisi” adıyla kendi dükkanını açtı.Zamanla iyi para kazanan Özdemir pideci,nargile kafe ve türk yemekleri olarak dükkan açıp işini büyüttü ve kendine üstü açık bir araba aldı.Daha sonra  işleri kötü giden Murat,satın aldığı herşeyi satıp İstanbul’a dönüş yaptı.Azmi ve bitmek bilmeyen hırsıyla tanınan Özdemir  yılmamış İstanbul’da kendine yeni bir çalışma alanı yaratmış.Hergün farklı semt pazarlarına giderek  zeytinyağlı yiyecekler satmaya başlamış.Dikkat çekmeyi ,isminden söz ettirmeyi seven özdemir, kovulduğu  Çırağan üniformasıyla semt pazarlarında satış yapmış. Hazırladığı afiş ise tıpkı Çırağan üniformasını giymesi kadar ilginç olmuş; ” Bedavadan biraz ucuz, tadına bakmak ücretsiz ”. Hazırladığı dolmalar , içli köfteler ,börekler ve tatlılar  kısa süre içinde çok beğenilmiş ve satışları artmış.Para sıkıntısını kısa sürede çözen Özdemir, kendine iki minibüs  alarak hergün İstanbul’unfarklı bir semtinde tezgah kurmuş.

Yemekteyiz Programından Kovuldu!

2018 yılında yemekteyiz programına katılan Özdemir, hafızalarda hoş olmayan hatıralar bıraktı.7 mayıs haftasında yarışan Özdemir ukala tavırları,diğer yarışmacılarla olan tatsız konuşmaları  ile sunucu Onur Büyüktopçu’yu çileden çıkardı.Daha fazla Özdemir’in kendini beğenmiş tavırlarına katlanamayan sunucu Onur Büyüktopçu  yarışma ortamanı bozduğu düşüncesiyle  final akşamı Murat Özdemir’i kovdu.

 

 

Masterchef  Türkiye  Yarışmasının Hem Sevilen Hem de İtici Bulunan Yarışmacısı

Bugünler de adını Masterchef Türkiye yarışmasıyla duyuran Murat, tepkileri üzerine çekmeye devam ediyor. Rahat tavırlarıyla dikkat çeken , çoğu zaman yarışmacı olduğunu unutup takım arkadaşlarından bitmek bilmeyen istekleri herkesi çileden çıkardı.Terimi sil, bana kahve yap  yeter! dedirten istekler .İtici bulunan Murat Özdemir başarısıyla jüri üyelerini şaşırtıyor. Büyük bir kitlenin yeter elensin artık dediği Murat Özdemir’i sempatik bulan bir tarafın olması da şaşırtıyor.Rahat tavırları, ukala konuşmaları  ve en çok da kendini beğenmesi takım arkadaşlarıyla arasını açıyor olsa da umrunda değil . Jüri üyelerini sinirlendirmesi aynı zamanda beğenilerini de alması Murat’ı eleme potasından uzaklaştırıyor.

Tek Gerçek Kendi Doğruları

Yarışmacı arkadaşlarının düşüncelerini dikkate almayan Murat çoğu zaman takımının eleme oyununa girmesine sebep oluyor.Arkadaşlarının motivasyonunu düşüren , işlerini yapmalarına engel olan Murat , başarısıyla da şaşırtıyor.Kritik anlarda şans getirdiğini   düşündüğü tişörtünü giyerek  eleme potasından kurtulan Murat kendine böyle bir totem yaratmış.Hem başarısı hemde ukala tavırlarıyla isminden uzun süre bahsettirecek olan  yarışmacı akıllarda yer edineceğe benziyor.Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

 • Alka :

  4 Eylül 2019-15:14

  Hi, very nice website, cheers!
  ——————————————————
  Need cheap and reliable hosting? Our shared plans start at $10 for an year and VPS plans for $6/Mo.
  ——————————————————
  Check here: https://www.good-webhosting.com/

Tema Tasarım | Osgaka.com