Marmara, Ege ve Akdeniz İçin Meteorolojiden Uyarı – 1 Ekim 2018 Hava Durumu

Marmara, Ege ve Akdeniz İçin Meteorolojiden Uyarı – 1 Ekim 2018 Hava Durumu
Editör: Nezaket Turan GÜNCEL 1 Ekim 2018
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 OY, ortalama: 5,00 dışında 5)
Loading...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre başta Marmara Bölgesi olmak üzere yurdun pek çok bölümünde kuvvetli yağışın etkili olması bekleniyor. Hava sıcaklıkları düşmeye devam ederken yurt genelinde nasıl bir hava hakim olacak? Şiddetli yağışlar hangi bölgeleri etkisi altına alacak? Sıcaklıklar tekrar ne zaman artacak? Olumsuz hava şartlarına karşı uzmanların vatandaşlara uyarıları neler? İşte bölge bölge merak edilen hava durumuyla ilgili ayrıntıların detayları…

Marmara İçin Uyarı 90 km’ye Kadar Çıkabilir!

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nün paylaştığı verilere göre Marmara Bölgesinde sıcaklıklar 2-4 derece arasında düşecek. Parçalı ve çok bulutlu havanın hakim olmaya devam edeceği bölge genelinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanağın etkili olması bekleniyor. Akşam saatlerinden itibaren etkisini artıracağı öngörülen rüzgarın ise yer yer kuvvetli fırtına şeklinde hissedilerek hızının 90 km’ye çıkacağı bildirildi. Kuzey yönden esmesi beklenen rüzgarın aynı zamanda Ege ve Akdeniz Bölgesinde de etkili olması beklentiler arasında.

Beklenen Kasırga Ne Zaman Gelecek?

Marmara’nın kuzey ve kuzeydoğusundan esen rüzgarın Pazartesi sabahı itibariyle etkisini kaybetmesi bekleniyor. Farklı tahmin verilerine göre fırtınanın yeri ve şiddeti konusunda belirsizliklerin devam ettiği öğrenildi. Orta Akdeniz’de oluşması beklenen fırtınanın ise haftasonu itibariyle Doğu bölgelerine kayması yapılan tahminler arasında. Vatandaşlara tedbiri elden bırakmayın uyarılarında bulunan yetkililer bu tür fırtınaların yön ve şiddet değiştirmesinin olası olmasından dolayı özellikle de Marmara ve Ege kıyılarındaki çiftçi, denizci ve balıkçıların yapılan uyarıları anlık takip etmelerini belirtti.

 Yorumlar (10 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com