Kocaman: tarihe geçecek bir sezon

Fenerbahçe'de 2. dönem teknik direktörlük kariyerini sürdüren Aykut Kocaman, 3-2 kaybettikleri Başakşehir maçı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu.
Kocaman: tarihe geçecek bir sezon
Editör: İbrahim AVCIL SPOR 10 Eylül 2017
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

Sarı lacivertli ekip kendi sahasında oynadığı Medipol Başakşehir karşılaşmasında 2-3 yenilince büyük bir üzüntü yaşadı. Aykut Kocaman’ın basın toplantısında yaptığı açıklama şu şekilde:

Konuşmanın zor olduğu maçlardan bir tanesini yaşadık. Sezon başından bugüne yaşadığımız klasik maçlardan biri oldu. Kaleye gelen ilk top gol olup maça yenik başlıyoruz. Oyun bu dakikadan sonra daha zor hale geliyor. İkinci golü yedikten sonra maçı döndürmek zor oldu. Yaşadığımız bu sorun klasik haline geldi. Söylenecek hiç bir şey yok, mücadeleye devam edeceğiz.

TARİHE GEÇECEK BİR SEZON

Kadromuza çok yeni oyuncular geldi. Ciddi derece de özgüven sorunu yaşıyoruz. Bunun neden olduğu sıkıntıları yaşıyoruz. Bir gerçek var ki, Fenerbahçe’nin tarihine geçecek bir yıl oluyor. Oynadığımız 8 karşılaşmanın 5’in de geriye düştük. Bu durum bizi üzüyor. Yakaladığımız pozisyonları gol yapmamız gerekiyor. Biraz da şanssızlık yaşıyoruz. oynadığımız 8 resmi maçta kalemize gelen ilk top gol oldu.

Başakşehir gibi bir rakibe karşı 2 farklı mağlubiyetten geriye dönmek kolay değil. Rakibimizin yaptığı transferlerden tutun, sürekli çalıştığı teknik direktörüne ve oturmuş bir oyuncu topluluğuna sahipler. Ancak bizim takımımız da hızlı hücüm yaparak skoru dengelemeyi başardılar. Beraberlik sonrasında üçüncü golü bulmak içten bile değildi ancak son yediğimiz gol maçtan yenik ayrılmamıza neden oldu.

Oyunun geneline baktığınız zaman maçı kaybetmeyi hak etmedik. Maçın genel bir değerlendirmesini yaptığımız zaman, 40-50 orta, 30’a yakın kaleye çekilen şut ve 8-9 tane gol pozisyonu yaşadık. Ancak buna karşı kaleye girmeyen bir top. Bundan sonra pek bir şey söylemeye gerek yok. Skoru kötü biten maç sonrasında bu detaylar daha fazla göz önüne geliyor. Bireysel hatalar yaşanıp puanlar kaybediliyorsa, dönüp futbolculara bir bakmak lazım. Oynanan oyuna ve maç sonucuna baktığınız zaman sadece çok yazık” diyebilirim.

Medipol Başakşehir takımı ligin en güçlü takımlarından bir tanesi. Lig de ne yaptığını bilen tek takımı. Maçın ilk yarısında oyuna sahip olmak isteyerek bize pozisyon vermemeye çalıştılar. Ancak bizim oynadığımız karşılaşmalara baktığınız zaman sadece denilecek bir şey var, çok yazık. Yaşadığımız durumu bir şekilde tersine çevirmeye çalışacağız. Şanssızlığımızı bir şekilde kırarak şampiyon olacağız” şeklinde konuştu.Yorumlar (8 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com