Kar Yağışı Etkisini Göstermeye Başladı; 2 İlde Okullar Tatil

Kar Yağışı Etkisini Göstermeye Başladı; 2 İlde Okullar Tatil
Editör: Nezaket Turan GÜNCEL, MANŞET 15 Kasım 2018
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 OY, ortalama: 5,00 dışında 5)
Loading...

Havaların soğumaya başlamasıyla yurt genelinden Eğitim ve Öğretime ara verilmesiyle ilgili kar tatili haberleri de gelmeye devam ediyor. Kar yağışının etkisini gösterdiği illerde yaşayan veliler çocukları için kar tatili olup olmadığını araştırmaya devam ederken, bizde sizler için son gelen bileğileri araştırıp paylaşmaya devam ediyoruz. Kar yağışı hangi illerde etkisini göstermeye başladı ve ne kadar daha devam edecek? Yurt genelinde hava durumu nasıl olacak? Hava sıcakları tekrar artacak mı? Merak edilen sorularınızın cevapları haberimizin detayında…

Akşam saatlerinde gelen bilgilere göre iki ilde etkisini şiddetli olarak gösteren kar yağışı haberleriyle velilerde çocukları için kar tatili olup olmadığını sorgulamaya devam ediyor. İlk olarak Bayburt’ta etkisini göstermeye başlayan kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiği bilgisi gelirken bir diğer tatil haberi de Tunceli’den geldi. Doğu illerinde etkisini göstermeye başlayan kar yağışı başka hangi illeri etkisi altına aldı? Yağışlar ne kadar devam edecek sorularının yanıtları.

Bayburt’ta Eğitime 1 Gün Tunceli’de 2 Gün Ara

Bayburtta dün öğlen saatlerinden itibaren etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle Bayburt Valiliğinden yapılan açıklamalara göre il genelinde Eğitim Öğretime Perşembe günü itibariyle ara verildi öğrenildi. Öte yandan Tunceli’nin Pülümür ilçesinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle ise Çarşamba ve Perşembe günleri olmak üzere ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2  gün ara verildiği bilgisi paylaşıldı. Ayrıca olumsuz hava şartları nedeniyle kamu kurumlarda çalışan hamile ve engellilerde izinli olarak sayılacak.

Kar Yağışından Etkilenecek İller

Meteorolojiden alınan bilgilere göre kar yağışı Doğu illerinde etkisini göstermeye devam ediyor. Erzurum, Kars, Ağrı, Bitlis ve Muş’ta da kar yağışı etkili olurken henüz okulların tatil olacağıyla ilgili bilgi paylaşılmadı. Öte yandan hava sıcaklıklarının düşmeye devam ettiği yurt genelinde sağanak yağışlara rastlanırken esas şiddetli yağışların haftasonundan itibaren gelmesi bekleniyor.Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

 • Garry :

  4 Eylül 2019-15:34

  Hi, very nice website, cheers!
  ——————————————————
  Need cheap and reliable hosting? Our shared plans start at $10 for an year and VPS plans for $6/Mo.
  ——————————————————
  Check here: https://www.good-webhosting.com/

Tema Tasarım | Osgaka.com