İstanbul’da Hayrete Düşüren Zam: Kimsenin Aklına Gelmez

İstanbul’da Hayrete Düşüren Zam: Kimsenin Aklına Gelmez
Editör: Sessiz Avci GÜNCEL 14 Aralık 2019
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni yılın fiyat listesinde, mezar ve cenaze hizmetlerinde de fiyat artışı görülecek.  Tabutlu defin ücreti 300 TL iken 350 Tl olmasına karar verildi. Karacaahmet, Çengelköy, Nakkaştepe’de bulunan 1’inci bölgede olan mezarlıklarda ise bir boş mezarın fiyatı 30 bin Tl’den 34 bin TL’ye artırıldı.

2. gruptaki mezarlıklarda ise diğer mezarlıkların artışına nazaran fazla bir değişiklik görülmedi. İçerenköy, Pendik, Maltepe gibi ilçelerde ise bir boş mezarlığın bedeli 12 bin TL’den 14 bin TL’ye çıktı. Tuzla, Ümraniye, Çekmeköy gibi ilçelerde bulunan ek mezarlık bedeli ise 4 bin Tl’den 4 bin 500 TL’ye yükseldi.

Bir boş mezarlık 34 bin TL!

Avrupa Yakası’nda bulunan Zincirlikuyu, Ulus, Rumelihisarı, Abide-i Hürriyet ve Nafibaba mezarlıklarında ise fiyatlar 30 bin TL’den 34 bin TL’ye yükseltildi. Cenaze bitişiğindeki boş mezarlığın fiyatı da 15 bin TL’den 17 bin TL’ye çıktı.

Bunun yanı sıra Sütlüce, Kağıthane merkez, Hasdal, İstinye gibi 2’nci bölge mezarlıklarında fiyatlar, Anadolu Yakası’ndaki ikinci bölge mezarlıklarının ücretleriyle sabit tutuldu. 3. bölge mezarlıklarında da Kilyos, Ayazağa, Büyükçekmece, Habipler, Cebeci gibi semtlerdeki fiyatlar 4 bin TL’den 4 bin 500 TL’ye çıktı.

 Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

İlginizi çekebilir

Düğünde maganda dehşeti

Düğünde maganda dehşeti

Tema Tasarım | Osgaka.com