İsrail’den Suriye açıklaması

İsrail yönetimi yaptığı açıklamada, Suriye'nin Hama kentine bağlı Masyaf beldesine yapılan hava saldırılarını doğruladı. Evet saldırıları biz gerçekleştirdik, İsrail'in güvenliği için bunu yapmaktan çekinmeyiz" denildi.
İsrail’den Suriye açıklaması
Editör: İbrahim AVCIL DÜNYA 7 Eylül 2017
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, İsrail yayın organlarından Kanal10 televizyonuna yaptığı açıklamada, Hama’ya yapılan saldırıları biz gerçekleştirdik. Orada gelmiş füze üretimi yapılıyordu hedef alınarak vuruldu. Macera peşinde olan bir ülke olmadık, olmayız. Güvenliğimizi almak için elimizden gelen her şeyi yaparız. Kendimizi savunmak için yaptığımız bir girişimdi” dedi.

İsrail’in kırmızı çizgileri bulunuyor diyen Lberman, sözlerine devam etti: Eğer düşmanlarımız bize zarar vermek için çalışıyorsa, bunları önleme hatta İsrail vatandaşlarına olası bir zararın söz konusu olanağı dahi engellenmesi konusunda son derece kararlıyız. İsrail devletinin, koymuş olduğu kırmızı geçilirse buna izin vermeyecektir.” şeklinde konuştu.

Suriye resmi haber ajansı SANA yaptığı açıklamada, İsrail savaş uçaklarının Lübnan hava sahasını kullanarak Hama’nın Masyaf beldesi yakınlarındaki rejim karargahını vurduğunu ve bu saldırı sonrasında iki Suriye askerinin öldüğünü duyurmuştu. Bu gelişmelerin ardından İsrail basını Sabah saatlerinde Lübnan kaynaklarına dayanarak yaptığı açıklamada, İsrail Suriye rejimine ait bir noktaya saldırı düzenlemiştir denildi. Ancak İsrail yönetimi tarafından resmi bir açıklama yapılmamıştı. Masyaf bölgesi kimyasal silah üretiminin bulunduğu bir yer olarak biliniyor.Yorumlar (5 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com