Irma Kasırgası Florida’da hayatı felç etti

Irma Kasırgası can almaya devam ediyor. Küba ve Karayipler de 26 kişinin ölümüne neden olan kasırga ABD'nin Florida eyaletine ulaşmış durumda. Kasırga'nın Florida'ya ulaşmasıyla birlikte ilk can kaybı bir saat geçmeden geldi. Reuters haber ajansı, bir kişinin öldüğünü paylaştı. Bazı kaynaklara göre şu an en az 3 can kaybı bulunuyor. Yetkililer uyarıyor, kesinlikle bölgeyi terkedin. Eyalette şu an bir milyondan fazla konut elektrik sıkıntısı çekiyor.
Irma Kasırgası Florida’da hayatı felç etti
Editör: İbrahim AVCIL DÜNYA 10 Eylül 2017
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

Küba ve Karayipleri kasıp kavuran Irma Kasırgası ABD’nin Florida eyaletine ulaştı. Eyaletin Keys adı verilen grup adalarından giriş yapan kasırga artık karada da etkisini göstermeye başladı.

Kasırganın başlamasıyla birlikte bir saat geçmeden ilk can kaybı haberi geldi. Reuters haber ajansı kasırganın oluşturduğu fırtına sebebiyle kamyonetinin direksiyon hakimiyetini kaybedince canından oldu. Emniyet güçleri bu kazanın kayıtlara geçen ilk kasırga can kaybı olduğunu belirtti.

BİR MİLYON KONUTA ELEKTRİK VERİLEMİYOR

Florida Enerji ve Işık şirketinin yaptığı açıklamada, eyalet geneline elektrik verimi yapılamıyor. Bir milyondan fazla ev ve iş yeri şuan elektriksiz durumda. Günler önce gelecek kasırga için önlemler alan ABD buna rağmen büyük sıkıntı yaşıyor. Kıyı kesimlerinde su seviyeleri oldukça yükselmiş durumda. Dalga boyunun ise 4,5 metreye ulaştığı belirtildi.

DONALD TRUMP’TAN UYARI

ABD Başkanı Donald Trump sosyal medya hesabından Amerikan halkını uyardı. Trump işte beklenen kasırga sonunda burada, Tanrı herkesin korusun” şeklinde paylaşım yaptı.

BURAYI TERK EDİN HAYATİ TEHLİKE SÖZ KONUSU

Dün Florida’dan 5 milyon 600 bin kişinin tahliye edilme kararı açıklanmıştı. Yetkililerin yaptığı resmi açıklamada şu ana kadar 6 milyon 300 binden fazla kişi bölgeyi terk etti. Florida valisi dün yaptığı açıklamada, burada durmayın düşünmeyin, derhal burayı terkedin, yoksa burada hayatta kalma şansınız yok” uyarısı yapmıştı.

ABD Hava Kuvvetleri bölgedeki tahliye işlemlerine WC*130J “Super Hercules” askeri tahliye uçaklarıyla yardım ediyor.

MİAMİ’DE UYARI CİDDİYE ALMAYANLAR VAR

Florida eyaletinin Miami kentinde yapılan uyarılara rağmen bölgeyi terketmeyen insanların olduğu açıklandı. Haber ajansının yayınladığı fotoğraf karelerinde yağmura rağmen vatandaşların sokaklarda eğlendiği görülüyor.

 Yorumlar (7 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com