Her Sorunuza Yanıt Veren Google Hakkında Bilmedikleriniz

Her Sorunuza Yanıt Veren Google Hakkında Bilmedikleriniz
Editör: Sonay Duran GÜNCEL 1 Ekim 2018
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

İnternetin hayatımızda olmadığı zamanları anımsayacak olursak merak ettiklerimizi kitaplarda , gazetelerde  veya da dergilerde buluyorduk.Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet hayatımıza girdi.Bilgiye ulaşmak,merak edileni sormak saniyeler içinde mümkün oldu.İşte, her derde deva olan soruları yanıtsız bırakmayan google hakkında merak edilenler.

Sadık Dost Köpekler

Hayvan dostu olan google çalışanlarının köpeklerini işe getirmelerini serbest kılıyor.Akıllı,  tuvalet eğitimini  almış olan köpekler hergün sahiplerinin yanında günlerini geçirebiliyorlar.

 Önemli Gün Çiziktirmeleri

Google’un ilk çiziktirmesi 30 ağustos 1998’de ” ofis dışındayız” mesajı ile başlatıldı.Google logosundaki  ikinci o harfindeki yanan çöp adam google’un kurucuları olan Larry ve Sergey Nevada’daki Burning Man  Festivaline gittikleri için ofiste çalışma yapamayacaklarının mesajını vermek istemişlerdir.Daha sonra önemli günler ve kişiler için google çiziktirmeleri gelenek haline gelmiştir.

Yanlış Yazılmış Haliyle Kabul Görmüş Google

Google ardında 100 sıfır gelen 1 rakamını tanımlamak için kullanılan matematik terimi ”googol”un yanlış yazılmış halidir.

Beslenme Önemli

Google çalışanlarına daha iyi bir çalışma ortamı sunabilmek için en iyi kahveleri, yiyecek ve içecekleri getirmektedir.Böylelikle çalışanlarının mutlu oldukları ortamda daha rahat çalışabileceklerini düşünmektedir.

Şakacı Google

Google disiplinli,özverili çalışmalarıyla bilinse de şakacı olan tarafı da vardır.Türkçe ”çarpık,eğri” anlamlarına gelen ”askew” kelimesini google aramaya yazıp göreceklerinize biraz gülümseyin.

Gelişen Ağ

2010 yılından itibaren kendini geliştirmeye devam eden google  google drive, gmail, google chrome olmak üzere şirket satın alıyor.Yaygın bir bilgi olmasa da Youtobe  , Android de google’a ait.Yorumlar (10 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com