Hasta Olmanızı Engelleyecek Ejder Meyvesinin Faydaları!

Hasta Olmanızı Engelleyecek Ejder Meyvesinin Faydaları!
Editör: Sessiz Avci GÜNCEL 14 Aralık 2019
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

Son dönemlerde insanların dilinden düşürmediği ejder meyvesinin vücuda faydaları duyanları şaşkına çeviriyor. Ejder meyvesi olarak bilinen aynı zamanda pitaya isimli meyve, Hylocereus cinsinin kaktüs türü olarak tatlı pitaya diye de biliniyor. Vücuda birçok faydası olan ejder meyvesi, içeriğinde bol miktarda vitamin bulundurmasından dolayı hastalıkların önüne kolay bir şekilde geçebiliyor.

C vitamini içeriği oldukça fazla

Bağışıklık sistemini güçlendiren meyve denildiği zaman akla, içerisinde bolca C vitamini olan meyveler insan sağlığına oldukça faydalıdır. Ejder meyvesi de C vitamini bakımından oldukça zengin bir besindir. Vücuda girmek isteyen birçok bakteri ve mikrobun karşısında duran C vitamini aynı zamanda antioksidan özelliğine de sahiptir.

Kalsiyum

Pitaya yani ejder meyvesinin bu kadar faydalı olmasının sebeplerinden biri de içeriğindeki kalsiyum miktarından dolayıdır. Kemik sağlığı ve gelişimi bakımından etkili bir faydası var.

Yüksek tansiyonu olanlar için de ejder meyvesi sıkça önerilir. Yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklara karşı durup, likopen içeriğinden dolayı kalp ve damar hastalıklarına yakalanmamak için etkili bir kaynak.

Pitaya zayıflatıyor

Ejder meyvesinin içerisindeki kalori çok düşük olduğu için zayıflamak isteyenler bu meyveden tercih edebiliyor. Ayrıca çok sağlam bir lif kaynağıdır.

Bunların yanı sıra lif, potasyum, ve çok düşük şeker miktarı olduğu için Tip 2 diyabete karşı yardımcı bir besin. Cilt kuruluğu yaşayanlar için tercih edilen pitayanın, aynı zamanda göze  ve göz kuruluğu olanlara yardımcı oluyor.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com