Harfiyat kamyonları ÖDTÜ arazisinde

ODTÜ Teknokent Kavşağı inşaat çalışmalarına başlanıldı. ODTÜ Teknokent Kavşağı ve 1071 Malazgirt Bulvarı arasında yapılacak olan bağlantı yolunun inşaatı için yüzlerce iş makinesi gecenin geç saatleri olmasına rağmen ODTÜ arazine geldi.
Harfiyat kamyonları ÖDTÜ arazisinde
Editör: İbrahim AVCIL GÜNCEL 10 Eylül 2017
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve ÖDTÜ Rektörlüğü arasında gerçekleşen anlaşmanın sonrasında, ODTÜ arazisine yapılma kararı alınan yol projesi için iş makineleri gecenin geç saatine kadar üniversitenin ormanına giriş yaptı. ODTÜ arazisine gecenin geç saatlerine kadar Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 100’ü geçik iş makinesi, 400 kamyon ve yüzlerce güvenlik görevlisi eşliğinde taşıma işlemi gerçekleştirildi. 4.8 kilometrelik yeni yol çalışması ODTÜ Aysel Sabuncu Yaşam Merkezi önünden başlamış oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ODTÜ Rektörlüğünce yapılan anlaşmanın ardından Ankara Valiliği açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, Aysel Sabuncu Yaşam Merkezi’nin bulunduğu alandan başlayan ve ODTÜ arazisi sınırına en yakın bölgelerinden ilerleyerek İncek Bulvarına oradan Ankara Çevre Otoyoluna bağlanarak Jandarma Komutanlığı Hava Radar arazisine kadar gidecek olan 4.8’lik kısımının yapılması karara alınmıştır. Proje nedeniyle nakil edilecek veya kaldırılacak olan ağaç ve çalı gruplarının 2 katından fazla ağaç ve çalı grubu, ODTÜ’nün göstereceği alanlara dikilecek ve aynı zamanda yolun iki tarafında kalan kısımlar Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan çalışmayla ağaçlandırılma yapılacaktır” denildi.Yorumlar (10 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com