GÜNCEL

Hamile Anne Ve Kızı Hayatını Kaybetti!

Ankara’da yaşamını devam ettiren Suriyeli kökenli kadın 3 yaşındaki kızıyla beraber yaşıyordu. 23 yaşındaki genç annenin aynı zamanda 4 aylık hamile olduğu tespit edildi. Hatice Ekin ve kızı Zelal Ekin’den öğle vaktinden itibaren bir haber alınamadı. Zile basan komşularına açılan bir kapı olmadığı için anne ve kızını merak eden komşular balkondan girmeyi tercih ettiler.

Ölü bulundular

Hatice Ekin’in babası Osman Ekin ve eşi haber alamadıkları için merak ettiler. Ailenin yakınlarına ve komşularına kontrol etmesi için ricada bulunan baba, haberi alınca yıkıldı. Komşuları balkondan içeri girdiğinde, banyoda hareketsiz halde bulunan Hatice Ekin ve kızı Zelal Ekin’i görür görmez ambulansa haber verdiler. Sağlık ekipleri anne ve kızın hayatını kaybettiğini söyledi.

Babanın hüznü

Başkent Doğal gaz ve polis memurları ölüm sebeplerini tespit etmek için evde bir süre inceleme yaptılar. İncelemeler sonucu kimyasal bir sebeple karşılaşmadılar. Hatice Ekin’in babası işten çıktıktan sonra olay yerine geldi. Acı haberi alıp krize giren babayı çevrede bulunan yakınları sakinleştirmeye çalıştı ve kendine gelmesi için yakınlarının evine götürmeyi tercih ettiler.

Ölüm nedenleri ne?

Ölüm sebepleri henüz belli olmamışken, araştırmalar sonucu şofbenden sızmış gazdan dolayı can verdiklerinden şüpheleniliyor. Adli tıpa yönlendirilen hamile anne Hatice Ekin ve kızı Zelal Ekin’in ölüm nedeni yapılacak otopsi raporunda kesinleşecek.

Aynı mahallede oturan esnaf Merve Kabal ve Hatice Ekin’in 4 aylık bir arkadaşlığı var. Günün çoğu saatini dükkanda geçirdiğini ve Hatice Ekin’inde her gün gelip kendisiyle sohbet ettiğini söyledi. Merve Kabal’ın söylediklerine göre; akşam 20:30 civarı evden bağırış sesleri geldiğini belirtti. Komşularıyla beraber balkondan giren Merve Kabal, banyonun kapısının kilitli olduğunu söyledi.

Hamile Hatice Ekin ve kızı Zelal Ekin’in ölüm nedeni hakkında, çevredeki insanların bir çok fikri var. Genellikle şofbenden sızan gaz yüzünden can verdiklerinden şüpheleniliyor. Apartmanda oturan komşularından biri saat 13:00’den beridir suyun açık olduğunu söyledi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı