Futbolculara Şiddet Uygulayan Antrenörün Cezası Onandı

Futbolculara Şiddet Uygulayan Antrenörün Cezası Onandı
Editör: Sessiz Avci GÜNCEL, SPOR 6 Aralık 2019
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 OY, ortalama: 5,00 dışında 5)
Loading...

Kayseri’de yaşanan olayda, Antrenörün futbolculara karşı uyguladığı şiddet gündem de olay yarattı. Kayseri İdman Yurdu ve Meysuspor karşılaşmasının devre arasında futbolcularını aynı zamanda sözlü şiddet uyguladığı video ortaya çıkınca Halil Kurt isimli antrenörün cezası onandı.

 

Halil Kurt’un öncesinde yaptığı açıklamalar da mevcut. Oyuncularla baba-oğul ilişkisi kurduğundan ötürü saygıdan hiçbir futbolcunun da karşı koymadığını belirtiyor. Genç futbolcularla uzun süredir beraber olduklarından, aralarındaki bağın çok güçlü ve samimi olduğunu dile getiriyor. Futbolculara evlat gibi baktığını belirtiyor.

 

 

Hatta oyuncuların rehberlerinde ‘baba’ diye kayıtlı olduğunu belirtiyor. İki üniversite mezunu olan teknik direktörü her takımda bu gibi olayların olabileceğini söyleyip, savunmasına devam etti. Kendisinden başka bunu yapan teknik direktörlerinde olduğunu belirtti. Kendinden başka teknik direktörlerinde bu gibi olaylar yaşadığını ama videoya çekilmediklerini söyledi. Futbolun içinde bunların olabileceğini savunmaya devam etti.

Söylediği ağır sözler ve gösterdiği şiddetten dolayı spor kamuoyudan özür diledi. Türkiye Futbol Federasyonunun açmış olduğu sanılan dava ya, 1 yılı aşkın sürelerde ceza almaması gerektiğini ve bu olayın daha uzun süreli oldu olduğu için TFF ile ilgili bir durumun olmadığını savunma istediklerinde vereceğini söyledi.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com