Fenerbahçe’de sorun nedir?

Bu sorunun cevabını bir Fenerbahçeli olarak gerçekten merak ediyorum. İki sezondur Beşiktaş şampiyonluğu silip süpürdü. Fenerbahçeli olan biz taraftarlar ise rakip takım taraftarlarının eğlencelerini izlemekle kaldık. Bu sezon her şey güzel olacaktı. İlk geldiğinde bizi şampiyon yapan, sonrasında Konyaspor ile çalışan ve oradan almak için elimizden geleni yaptığımız Aykut Kocaman’da takımın başına getirildi.

Ancak son zamanlarda Aykut hocanın konuşmalarına dikkat ederseniz, bir iki hafta daha böyle gitsin bırakacağı yönünde izlenim veriyor. Kendisininde dediği gibi bazı şeyler olmuyor, eksik gidiyor. Takım üzerinde oluşan şanssız havanında büyük etkisi var. Kadro kalitesine baktığınız zaman aslında bu lige fazla olan bir kadro. Ancak en büyük handikap Beşiktaş’ın iki sezon üst üste şampiyon olması. Ne alakası var diyenler için şunu belirtmek isterim, Beşiktaş iki sezon şampiyon oldu. Haliyle ciddi bir gelirin sahibi oldu. Para kazandıkça daha kaliteli futbolcular aldılar. Şimdi kadrolarına baktığınız zaman, son Karabükspor karşılaşmasında yedek soyunan ve maça girmeyen Cenk Tosun Fenerbahçe’de olsa direk ilk 11 oynamaz mı? kadro genişliği çok iyi ve çok kaliteli oyuncuları var. Talisca’lar, Quaresmalar, Cenk Tosunlar, bizden giden Caner, Gökhan, Atiba, Oğuzhan, Lens say say bitmez. Takım birde oturmuş böyle bir rakibin olduğu zaman işin zor.

Kendi kadrona bakıyorsun, aslında ciddi transferler yapıldı. Ancak oyuncuların oturması zaman alacağa benziyor. Ama Fenerbahçe’nin vereceği veya verebileceği bir zamanı yok. Lig başlamış 2 beraberlik, 1 yenilgi. Rakiplerin puan kaybetmemiş? Bu durumda nasıl şampiyon olacağız. Ben şampiyonluk treni çoktan gitti diyorum ama Aykut Kocaman şampiyon olacağız diyor! İnşallah!

Yani olaya nereden bakarsanız bakın bizim bu sene de şampiyonluk hayallere kaldı. Aziz Yıldırım’a söz edenler oluyor. Yahu adam ne yapsın. Aykut Kocaman gelsin diyenler, ancak bu takımı Türk antrenör düzeltir diyenler ki, takıma alınan bütün futbolcuları bizzat Aykut hoca aldırdı. Önceden Aziz Yıldırım kendi yapardı transfer tamam ama Aykut hocanın bu gelişinde her şey değişti. Bütün transferler bizzat, daha doğrusu Aykut hoca daha Konya’nın başındayken bile liste verdiği iddia edilmişti. Normaldir, takımın başına geçecek alınacak oyuncuları elbet belirtecek ancak şimdi alınan oyuncular sahaya çıkıp maçı kazanmadı mı Aziz Yıldırım ne yapacak? Sahaya çıkıp kendi oynayacak hali yok. Başkan olarak elinden geleni yapıyor. Fenerbahçe adına uğraşıyor didiniyor. Bu Türkiye Cumhuriyetinde bir Allah’ın kulu diyemez ki Aziz Yıldırım Fenerbahçe’nin kötülüğünü istiyor. Bir Başkan kötü sonuç almak ister mi? Bak Basketbol takımına başarıdan başarıya koşuyor. O takımında başkanı Aziz Yıldırım.

O yüzden sağa sola suç atmayı bırakıp önümüze bakmamız gerekecek. Bu sene de şampiyonluk gitti. Olur belki takım düzelir seri maçlar kazanılır. Daha derbi karşılaşmaları oynanacak o karşılaşmalarda rakiplerimizi yendiğimiz taktirde zaten otomatikman puan farkı kapanacak. Yeter ki o düzeye gelebilelim. Neden olmasın…

 

Suat YILDIRIM

[email protected]Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com