F.Bahçe Atletizmde Avrupa şampiyonu Oldu !

Avrupa Gençler Şampiyon Kulüpler Kupasında Fenerbahçe kızlarda 110, erkeklerde ise 115 puan alarak şampiyonluk kupasıyla ülkeye büyük sevinç yaşattı.
F.Bahçe Atletizmde Avrupa şampiyonu Oldu !
Editör: İbrahim AVCIL SPOR 17 Eylül 2017
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

Avrupa Gençler Şampiyon Kulüpler Kupası’na katılmaya hak kazanan Fenerbahçe Atletizm ekibi tarihi bir başarıya imza atarak bayrağımızı dalgalandırdı.

Brno kentindeki müsabakara katılan Fenerbahçe Atletizm Kız ve erkek takımları şampiyon olarak göğsümüzü kabarttı. Bu büyük başarıda genç erkeklerde ülkemizi ve Fenerbahçe’yi temsil eden Furkan Aktaş 110 metre engellide (14.18) ikinci oldu, Yüksek Atlamada Alperen Ecet (2.15),
Hüseyin Ocak (7.09) kürsüye birincilik ile çıkarken, 200 metrede Kayhan Özer (22.26), Akın Özyürek 400 metrede, Ömer Amaçtan 3 bin metrede, Murat Güneş 3 bin metre engellide, Hanifi Tanrıkulu sırıkla atlamada, Alperen Karahan gülle atmada, Hakan Mert Sözüdiri çekiç atmada ikinci sırada yer aldı. Batuhan Çakır üç adım atlamada, Berke İnaloğlu da disk atmada üçüncü oldu.

Soner Dursun, Berkay Çalık, Mustafa Onur Sadıkoğlu ve Kayhan Özer ile yarışan Fenerbahçe bayrak takımı ise şampiyonayı 4. sırada tamamlama başarısı gösterdi.

Genç kızlarda ise Sarı Lacivertli ekibin sporcusu olan Emine Akbingöl 3 bin metrede, Derya Kunur 3 bin metre engellide, Deniz Yaylacı çekiç atmada, Münevver Hancı cirit atmada zirveyi kimseye bırakmazken, Mizgin Ay 400 metrede, Şevval Ayaz 100 metre engellide, Ecem Çağlayan uzun atlamada, Ecem Çağlayan üç adım atlamada ikinci, Ayşe Ecer bin 500 metrede, Aysel Yılmaz disk atmada üçüncülüğe ulaştı.

Ecem Çağlayan, Şevval Ayaz, Melike Malkoç ve Mizgin Ay’dan oluşan sarı-lacivcertli bayrak takımı ise ikincilik elde etti.

Avrupa Gençler Şampiyon Kulüpler Kupasında Fenerbahçe kızlarda 110, erkeklerde ise 115 puan alarak şampiyonluk kupasıyla ülkeye büyük sevinç yaşattı.

KAYNAK AAYorumlar (12 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com