Diyarbakır’da operasyonda 3 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bölücü terör örgütüne düzenlediği operasyonlara devam ediyor. Diyarbakır'ın Lice İlçesi kırsalında 8 saat süren hava destekli operasyonda 3 PKK'lı terörist ölü olarak ele geçirilirken. Teröristlere ait silah ve mühimmatlar bulundu.
Diyarbakır’da operasyonda 3 terörist öldürüldü
Editör: İbrahim AVCIL GÜNCEL 9 Eylül 2017
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

Kanlı terör örgütü PKK’nın ülkeden arındırılma operasyonlarına aralıksız devam ediliyor. Lice İlçesi Dibekköy sınırı içerisinde dün saat 14.00 sıraları başlatılan hava destekli operasyon 8 saat kadar sürdü. Diyarbakır Valiliği konu ile açıklama yaparken, bölgede başlatılan operasyonlar dahilinde terör örgütü mensupları etkisiz hale getirilmiştir” denildi.

Yapılan söz konusu operasyonda, Hava Kuvvetleri’nce desteklenen operasyon sonucunda, Dibekköy sınırı içerisindeki Oymaklı Tepe’nin 400 metre kuzeyinde bulunan kayalık ve ağaçlık alanlarda gerçekleştirilen terörist arama operasyonında 3 terörist 3 adet AK-47 Kalaşnikof piyade Tüfeği, 2 adet dürbün, 1 adet telsiz, 1 adet şemsiye ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir. Yapılan operasyon sonrasında Lice Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verilmesi, delil niteliğinde olan silah ve mühimmatların, muhafaza altına alınmış olup, soruşturma Cumhuriyet Savcılığında devam etmektedir. Bölgedeki ve tüm yurt genelindeki vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için teröristlerle mücadelemiz kararlılıkla devam edilecektir” açıklaması yapıldı.Yorumlar (9 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com