Cumhurbaşkanı Erdoğan: Havalimanında Soruları Yanıtladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Havalimanında Soruları Yanıtladı
Editör: İbrahim AVCIL GÜNCEL 2 Kasım 2017
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan`dan dönüş yolunda uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Belediye başkanlarının yaptıklarından sorumlu olduğuna belli eden Cumhurbaşkanı, AK Partili belediyelerde atılan adımların 2019 Mart seçimlerine hazırlık olduğunu anlattı.

Sözü muhalefet belediyelerine getiren Erdoğan şöyle konuştu:

“öteki siyasi partiler, onların belediye başkanları, benim sorunum değil. lakin bu sorunlu belediyelere, yasal açıdan herhangi bir müdahale olmayacağı anlamına da gelmez. Neticede hiçbir belediye başkanı layüsel değildir. Bazı belediyelerin sorunlu olduğuna dair çok sayıda şey geliyor kulağımıza. ilgili partiler derdi kendileri çözmek isterlerse zaten gereğini yaparlar. aksi takdirde içişleri bakanlığımızın mülkiye müfettişleri devreye girmek zorunda kalabilir. bütün belediyeler zaten inceleniyor. incelemeler yapıldığında herhangi bir şey yakalanırsa, lüzumlu müdahale elbette yapılıyor.”

Balıkesir Belediye Başkanı Uğur’un tehdit edildiği iddiası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un istifa sürecinde tehditler aldığına yönelik iddialarla ilgili de şunları söyledi:

“Bir tehdit varsa ilgili mercileri, gerekirse bizi pekala arayabilirdi. Araması şeklinde de pekala olayın üzerine gidilirdi. ima edildiği türden bir tehdit mecburiyetinde kendisini yalnız bırakacak değiliz. Birine o tür bir tehdit mecburiyetinde lüzumlu müdahale naturel ki yapılır.”

“yasa çerçevesinde hukuki haklarımı sonuna kadar kullanırım”

CHP`lilerin hakaretleri için yasa resti çeken Erdoğan, eleştirilerini CHP genel Başkanı Kılıçdaroğlu`na yöneltti.

“umumi başkanlarından arka kalacak halleri yok. Normalde, bir Cumhurbaşkanına o tür hakaretler olduğunda, o partinin genel başkanının müdahale etmesi gerekir. fakat bu yapılmayınca, genel başkan da ayrıcalıklı davranmayınca ister istemez konu yargıya intikal ediyor. avukatlarım da, şahsım da, bu tür insanlara, “istediğiniz hakareti yapmaya devam edin” diyemeyiz. yasa çerçevesinde yasal haklarımı sonuna kadar kullanırım.”

Büyükada Davasındaki tahliyeler

Cumhurbaşkanı’na Büyükada Davası tahliyeleri hakkında eski Almanya Başbakanı Schröder`in arabulucu bulunduğu iddiaları da soruldu.

Görüştüğünü doğrulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “tahliyeleri” konuşmadıklarını da ekledi.

Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bunlar herhalde gaipten haber alıyorlar. Eski dostumla yaptığım bir görüşme meselesi için yalan yanlış şeyler ileri sürülmesi çok fazla çirkindir. türkiye bir yasa devletidir. lakin bir görüşme meselesinde birilerinin yalan yanlış şeyler söylemesi, aslı astarı olmayan şeyler yazılması, kabul edilebilmekte bir şey değildir.”

TRT HABERYorumlar (6 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com