Brunson Kilisesi İle İlgili Sıcak Gelişme

Rahip Brunson; geçtiğimiz günlerde İzmir'de yargılandı. Yargılanma nedeni FETÖ ile PKK örgütlerine yardım etmesi olarak kayıtlara geçmişti. Casus olarak çalıştığı öne sürülen Rahip; 3 yıl 1 ay 15 gün kadar bir ceza aldı ancak tahliyesi yapıldı. Kilise şu anda kilisenin dernek üyeleri olarak bilinen Elif Doğan ve aynı zamanda Semra Çetin anlaşması sonucunda satın alındı. 
Brunson Kilisesi İle İlgili Sıcak Gelişme
Editör: Elif Gülerden GÜNCEL 16 Ekim 2018
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

Rahip Brunson; geçtiğimiz günlerde İzmir’de yargılandı. Yargılanma nedeni FETÖ ile PKK örgütlerine yardım etmesi olarak kayıtlara geçmişti. Casus olarak çalıştığı öne sürülen Rahip; 3 yıl 1 ay 15 gün kadar bir ceza aldı ancak tahliyesi yapıldı. Kilise şu anda kilisenin dernek üyeleri olarak bilinen Elif Doğan ve aynı zamanda Semra Çetin anlaşması sonucunda satın alındı.

Kilise Satın Alındı

Brunson; yargılamanın hemen ardından serbest kalmış ve bu durum büyük bir ses getirmişti. Kendi avukatı dahi Rahip için bu denli kolay bir dava beklemediğini açıklamıştı. Açıklamaların hemen ardından mutlu bir şekilde pozlar veren Rahip kendi ülkesine döndü ve Türkiyeyi hala sevdiğine dair çeşitli açıklamalarda bulundu. Açıklamaların ardından dava ile ilgili yorumlar bitmedi. İki ülke arasında kriz oluşturan Rahip davası sonucunda ekonomi için dahi çeşitli gelişmeler yaşandı demek mümkün. Fakat yeni gelen bilgiye göre Rahip tarafından görev yapılan kilise de son günlerde ilgi odağı olmuş durumda hatta kendi cemaatinden kişiler kiliseyi satın almış durumda.

Onlar Müvekkilim Değil

Binayı Elif Doğan ile Semra Çetin adında iki bayan aldı. Bu kişiler davadan önce anlaşma yaptı ve kilisenin alışını onaylayan mal sahibi kilisenin yine aynı görev ile kullanılacağını da belirtti. 270 bin gibi bir rakama satılan kilisenin yeni sahiplerinin İsmail Cem Halavurt’un müvekkili olduğu iddiası da avukat tarafından net bir dille yalanlandı.Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

 • Janelle :

  4 Eylül 2019-15:11

  Hi, very nice website, cheers!
  ——————————————————
  Need cheap and reliable hosting? Our shared plans start at $10 for an year and VPS plans for $6/Mo.
  ——————————————————
  Check here: https://www.good-webhosting.com/

Tema Tasarım | Osgaka.com