Batman Üniversitesi Ve Kızılay’dan Öğrencilere Ücretsiz Giyim Mağazası

Ülke olarak bir birimize destek adına ,bir ve beraber olmak için atılacak her adıma ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Batman Üniversitesi ve Türk Kızılayının iş birliği harkula de bir yardım hizmete dönüştü.
Batman Üniversitesi Ve Kızılay’dan Öğrencilere Ücretsiz Giyim Mağazası
Editör: İbrahim AVCIL GÜNCEL 14 Ekim 2017
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

Batman Üniversitesi ve Türk Kızılayı birlikte ihtiyaç sahibi öğrencilerin yararlanması adına bir Mağazanın açılışını yaptılar. Batmandaki ihtiyaç sahibi öğrencilerin ihtiyaçlarını giderebilecekleri, kız ve erkekler için iki ayrı mağzanın bulunduğu binanın açılışını Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş ve Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Sebahattin Tezdiğ birlikte yaptılar.

Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş, Bu hizmetten faydalanacak  örgün eğitimdeki öğrenciler için 08.00-17.00, ikinci öğretim öğrencileri için de 17.00-20.00 a kadar hizmete açık olacağını söyledi.

Öğrencilerin Vatanına Milletine Hayırlı faydalı bir birey olarak yetişmeleri için Elimizden gelen her şeyin en iyisini yapmak için gayretle çalışmalarımıza devam edeceğiz diyen Durmuş,  Karşımıza çıkan zorluklarıda çevremizdeki duyarlı insanların ve halkımızın desteğiyle atlatacağımıza inanıyorum Dedi.

Ülke Genelinde 35. mağaza Batman Üniversitesi’nde Açıldı

Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Sebahattin Tezdiğ Ülke Geneline yayılan bir hizmet anlayışıyla Batmanda 35. Mağazayı açtık ve dahada fazla yaygınlaşması için çalışmalarımıza süratle devam ediyoruz dedi.

Kız ve Erkek Öğrencilerimiz bundan sonra bizim verdiğimiz elbiseleri değil kendi beğendikleri elbiseleri seçip hiç bir ücret ödemeden alıp giyecekler. Bu Mağazalardan Kızlı Erkekli iki adet olacak her bölümde Kızların ayrı erkeklerin ayrı mağazaları olacak.

Tezdiğ, mağazaların yıl boyunca öğrencilere ücretsiz hizmet vereceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Yıl boyunca ihtiyaç sahibi öğrenciler buraya gelip öğrenci kimlik kartlarıyla çorabından, montuna, kazağına, pantolonuna kadar istediklerini alabilirler. Üniversitelerde ihtiyaç sahibi gençliğe ulaşmak için bu projeyi hayata geçirdik. Bağışçılarımız aracılığıyla buralarda öğrencilere dağıtıyoruz.”

Mağazadan yararlanan ilahiyat fakültesi birinci sınıf öğrencisi İbrahim Akkurt, bunun maddi durumu elverişli olmayan öğrenciler açısından önemli olduğunu söyledi.

Beden eğitimi spor yüksek okulu (BESYO) öğrencisi Veysi Ergüner de, “Bazı arkadaşlarımızın durumu yok, bizler yardımcı oluyoruz. BESYO bölümünde olduğumuz için kıyafet ihtiyacımız oluyor. Bunu gerçekleştirenlerden Allah razı olsun. Burada kışlık elbiseler, pantolon, kazaklar var. Durumu olmayan arkadaşlarımız için çok iyi bir çalışma.” ifadelerini kullandı.Yorumlar (12 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com