Başbakan Binali Yıldırım vatandaşlarla sohbet etti

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye genelinde 1. derecede deprem riski taşıyan bina sayısı 7,5 milyon rakamını verdi. Bu rakam İstanbul nüfusunun yarısı. Bu sayının sıfırdan yenilenmesi en az 15 yıl alır" dedi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında eleştirilerde bulunan Yıldırım, Türkiye demokratik bir ülke. Kalkıp Türkiye'de can güvenliği yok, kimse buraya gelmesin dersen bu yaptığın açıklamanın kime faydası olur? Böyle bir ihanet yapılır mı değerli kardeşlerim" dedi.
Başbakan Binali Yıldırım vatandaşlarla sohbet etti
Editör: İbrahim AVCIL SİYASET 7 Eylül 2017
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

Başbakan Binali Yıldırım THY Genel Müdürü’nün babasının cenaze törenine katılmasından sonra Maltepe Başıbüyük mahallesinde bir kahvehaneyi ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti. Yıldırım sohbet sonrasında vatandaşlarla fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmedi.

DEPREM MUTLAKA OLACAK

Başbakan Yıldırım Başıbüyük muhtarının kendisini davet etmesinin ardından, mahalledeki kentsel dönüşümden bahsederek mimar sorunları olduğunu aktarması üzerine Binali Yıldırım şöyle konuştu: Yerel yönetimlerden ve belediyelerden sorumlu arkadaşımız İstanbul Milletvekilimiz Erol Kaya. Bu işle ilgili sıkıntılarınızı kendisine ileteceğiz ve mutlaka mağduriyetleriniz giderilecek. Bu bölgeler maalesef deprem bölgesi. Deprem mıntıkasına yakın bölgeler arasında yer alıyor. Dolayısıyla bu bölgelerde hakkı hukuku düşünerek bir dönüşüm yapılması gerekiyor. Yapılan imarı çalışmalarda bu amaca yönelik yapılıyor. En güzel şekilde hak kaybı yaşanmadan yeterli yeşil alanların yaratılarak ortam kullanım alanları ve kamu hizmet binaları kısacası herşeyi düşünülmüş bir bölge yaratmaktır.

Bunu oluşturulan takvimle zamana yayarak gerçekleştireceğiz. Deprem mutlaka olacak, olmaması gibi bir durum söz konusu değil. Er yada geç deprem olacak. Bunu yapılan çalışmalar, teknoloji ve tecrübeler gösteriyor. Depremden kaçınılmaz ise ne yapmalıyız? Depreme karşı tedbirlerimizi alabiliriz. Depremlerin olmasını engelleyemeyeceğimize göre tedbir almamız bizim elimizde. Alınan bu kararlar bir günde yapılabilir mi? Değil. Yılların getirdiği meselelerimiz var. Türkiye genelinde 1. derecede deprem riskinde bulunan bina sayısı 7,5 milyon. Bu sayı İstanbul nüfusunun yarısına denk geliyor. Sıfırdan bu alanların yenilenmesi en az 15 yıl alır.

Türkiye coğrafi açıdan zor bir bölgede yer alıyor. Son zamanlarda sizlerde takip ediyorsunuzdur, etrafımızda resmen kazanlar kaynıyor. Dünyanın hiç bir yerinde, herhangi bir ülke yokki, bizim gibi aynı anda 3 farklı terör örgütü ile mücadele içinde olsun. Bu örgütlerin biri PKK, diğeri FETÖ darbe yapmaya kalkışan hain terör örgütü, diğeri ise maalesef bizim dinimizin değerlerini ayaklar altına almaya çalışan DEAŞ denen alçak terör örgütü. Bu terör örgütleriyle aynı anda mücadele ediyoruz. Güzel memleketimizin geleceğini karartmak isteyen bu hain terör örgütlerine fırsat vermemek için gece gündüz çalışıyoruz. Bugüne kadar mücadelemizde siz vatandaşlarımız sayesinde başarılı olduk” diyerek sözlerine son verdi.

 Yorumlar (4 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com