Bakan Çavuşoğlu Merkel’e Türkiye Çaresiz Değildir Diyerek Cevap Verdi

Türkiye'nin Rusya ile olan silah anlaşması Almanya'yı rahatsız etti. Bunun üzerine bir açıklama yapan merkel'e yanıt gecikmedi.
Bakan Çavuşoğlu Merkel’e Türkiye Çaresiz Değildir Diyerek Cevap Verdi
Editör: İbrahim AVCIL GÜNCEL 12 Eylül 2017
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

Türkiye’nin Rusya ile olan silah anlaşması Almanya’yı rahatsız etti. Bunun üzerine bir açıklama yapan merkel’e yanıt gecikmedi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Çaresiz değildir diyen Bakan Çavuşoğlu “Türkiye çaresiz değildir. Merkel’in açıklamasını daha doğru buluyoruz” dedi.

Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel’in de Türkiye ile ilgili değerlendirmelerinede cevap veren Çavuşoğlu “Bu tür yaklaşım ve tutumlar doğrusu bizim kendi milli savunma sanayimizin güçlenmesine vesile oluyor. Bu mihvalde yerli ve milli üretimi her platformda artırmaya ve desteklemeye devam ediyoruz. Kendi savaş uçağımızı helikopterimizi üretiyoruz. Türkiye hiç bir zaman çaresiz değildir. ” dedi.

MERKEL: TÜRKİYE’YE SİLAH İHRACININ TAMAMEN DURMAMASI GEREKİR
Gabriel, “Eğer bir NATO üyesi talep ederse, Berlin’in silah göndermekle yükümlü olduklarını hatırlatarak bunun şu an mümkün olmadığını” belirtmişti.
Almanya Başbakanı Merkel ise NATO ortağı Türkiye’ye silah ihracının tamamen durmaması gerektiğini söylemişti.Yorumlar (7 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com