Aykut Kocaman: Diego Costa hakkında konuştu

Fenerbahçe Teknik patronu Aykut Kocaman, sabah yapılan antreman sonrasında transfer gündemiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarıyla yapılan sohbet toplantısında Diego Costa hakkında açıklamalar yaptı.
Aykut Kocaman: Diego Costa hakkında konuştu
Editör: İbrahim AVCIL SPOR 7 Eylül 2017
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

Aykut Kocaman yaptığı basın toplantısında şu konular hakkında açıklama yaptı:

NETO DOĞRU BİR KARAR

Neto’nun kariyeri hakkında hiçbir söyleme gerek yok. Neto’nun transfer edildiği bölgede büyük bir açık söz konusuydu. Farklı bölgelerle ilgilide transfer düşüncelerimiz vardı ancak sadece 2 stoperimiz vardı. Bir kaç seçeneğimiz daha vardı ancak Neto bunlar içerisinde en iyi tercihti. Şuan baktığımız zaman Neto’nun doğru bir tercih olduğunu görüyoruz. Şuan takım içerisindeki görüntüsü doğru bir tercih yaptığımızı gösteriyor. Uzun lig maratonunda Neto gibi bir isme ihtiyacımız vardı.

ELENMEMİZİN NEDENLERİ

UEFA Avrupa Kupası eleme maçının ilk ayağında Vardar karşısında Mehmet Topal’ı stoper bölgesinde denedim. Deneme nedenim maçın telafisinin olmasıydı. Transfer konusu ciddi bir konu. Sizin istediğiniz bir ismin de sizi istemesi gerekiyor. Futbolcunun şartlarının da takımla örtüşmesi gerekiyor. Stoper konusunu hızlı bir şekilde çözmek istedik ancak olmadı. Neto transferi dahi son gün neredeyse olmayacaktı. Zenit oyuncusunu bir anda geri çağırdı. Kendileri transfer gerçekleştiremeyince Neto geri çağrıldı. Neyse ki Neto şuan bizimle birlikte. Elenmemizin yüzde 4’lük kısmı stoper faktörüdür. Ama yüzde 95-96’lık kısmının doğru pozisyon alınmamasından dolayıdır. Vardar karşılaşmasında ilk yediğimiz gol, maç içerisinde pozisyon almanın ne kadar önemli olduğunu açık bir şekilde göstermiştir.

Mehmet Topal, Milli Takım’ın Hırvatistan maçında stoperiydi. Stoper olmadığından dolayı yenildik demek doğru olmaz. Takımın temel problemleri vardı. Temel problemin yanında, küçük problemlerden bir tanesi de stoper sorunuydu. Ancak en temel sorunumuz doğru pozisyon almamak oldu.

DİEGO COSTA BİZE GELMEYE YAKINDI

Diego Costa transferinde çok önemli yol alınmıştı. Şu anda durum değiştimi bilemiyorum. Görüşmeler çok olumlu giderken birden olumsuza döndü. Artık bu akşam veya yarın netlik kazanır. Son hamleleri yapmamız gereken sayılı saatlerimiz var. 2-3 oyuncu ile görüşmelerimiz devam ediyor. Diego Costa’dan gelecek cevap doğrultusunda son bir hamle yapılacak gibi gözüküyor. Ofansif veya kenar oyuncusu alınabilir. Diego Costa teknik olarak bambaşka bir oyuncu. Fernandao’da performansını yükseltmeye devam ediyor. Önümüzdeki haftalarda takıma katkı sağlayacak isimlerden biri olacak. Forvet ve kenar bölgelerine takviye yapılabilir. Transfer olmaması durumunda bile elimizde kadro lig için yeterli. Önümüzdeki 4 maçtan sonra takımın bir adım daha yukarı çıkacağını düşünüyorum.

OZAN TUFAN TEPKİLERE KULAK VERMELİ

Ozan neden son dönemlerde tepki ile karşılaştığına kulak vermeli. Kendi içerisinde  öz yapması gerekiyor. Geçtiğimiz 2 sene içerisinde ne oldu diye kendisine sorması lazım. Yaşı çok genç bir kardeşimiz. Kalitesi belli bir oyuncu. Ozan’ın kendi içerisinde bu değerlendirmeleri yaparak tespitte bulunması lazım. Bizde kendisiyle zaman zaman konuşuyoruz. Ancak bir çok şeyi düzeltmek alışkanlıkların olması nedeniyle o kadar kolay olmuyor.

ŞAMPİYONLUK PUANI 75-77 ARASI OLUR

Bu sezon şampiyon olacak takımın 75 puan üzeri alması yeterli görünüyor. Lig maratonu uzun bir maraton. Takım olarak seri yakaladığımız taktirde şampiyonluk yarışı içerisinde olacağımızı düşünüyorum. Yabancı sınırının tamamen kalkmasının ardından takımlar çok ciddi isimleri kadrosuna kattı.Yorumlar (33 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com