Avrupa Parlamentosunda insanlık ayıbı!

Her platformda insanlıktan, medeniyetten dem vuran Avrupa Parlamentosu Arakan söz konusu olduğunda üç maymunu oynadı. Fransa'da toplanan Avrupa Parlamentosu Arakan'lı sivillerin mağdur olduğu Budist Teröristlerin katliamından hiç bahsetmedi
Avrupa Parlamentosunda insanlık ayıbı!
Editör: İbrahim AVCIL DÜNYA 12 Eylül 2017
Oy Ver : 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hiç Oy Yok)
Loading...

Avrupa Parlamentosu Açılış konuşmasının ardından afet terör saldırıları ve savaşlarda ölenler için saygı duruşunda bulunurken. Budist teröristleri katlettiği binlerce Arakan’lı müslüman’ı görmezden geldi. Yapılan konuşmada Arakanın adı bile geçmediği dikkatlerden kaçmadı.

Her platformda insanlıktan, medeniyetten dem vuran Avrupa Parlamentosu Arakan söz konusu olduğunda üç maymunu oynadı. Fransa’da toplanan Avrupa Parlamentosu Arakan’lı sivillerin mağdur olduğu Budist Teröristlerin katliamından hiç bahsetmedi. Arakan’daki katliama sessiz kalan Avrupa Parlamentosu Fransa’nın Strazburg kentinde gerçekleştirdiği Genel Kurul açılış konuşmasını yapan AP Başkanı Antonio Tajani dünyadaki terör olaylarından ve doğal afetlere değindi.

TERÖR KURBANLARI ARASINDA ARAKAN SAYMADILAR

Genel Kurul’da Salondakilere seslenen Tajani, “İspanya,Finlandiya  saldırlarında ölen ve  ABD ve Karayip adalarında meydana gelen doğal afetlerde ölenler için” saygı duruşuna salondakileri davet etti.

AVRUPA PARLEMENTOSU’NUN GÜNDEMİNDE İLAÇLI YUMURTA VAR

Perşembe günü sona erecek Genel Kurul gündem konuları,

*Avrupa Birliğinin ( AB) durumu,

*AB üyesi ülkelerdeki kamuya açık alanlarda parasız internet,

*Böcek ilaçlı yumurta krizi,

*şimal Kore`nin nükleer tehdidi,

*türkiye ve AB ilişkilerinin geleceği,

*Venezuela krizi,

*AB-Hindistan arasında meslek birliği ve serbest ticaret anlaşması gibi konular yer alıyor.

AVRUPA PARLEMENTOSU ARAKANI SON GÜNE BIRAKTI

Avrupa Parlamentosu, Myanmar ve Arakanlı Müslümanların durumunu, genel Kurul`un son gününde, Kamboçya, Gabon ve Laos`taki krizlerin görüşüleceği bir oturumda ele alacak.

BiNLERCE MüSLüMANı KATLETTiLER

Arakan’da sivilleri katleden Myanmar ordusu saldırılarına 25 Ağustos`tan buyana devam ediyor binlerce Müslüman hayatını kaybettiği vahşette değinmeyi Avrupa Parlamentosu Son Güne Bıraktı. Myanmar yönetiminin vahşi tutumu yüzünden bölgeye giriş çıkışlara izin vermemesinden dolayı ölen masum sivil insanların sayısı halen tam olarak tespit edilmiş değil.

BUDiST TERÖRİSTLER MüSLüMAN KöYLERiNİ YAKTI

Budist Teröristlerin Saldırılarda 150’den fazla Müslüman köyü, ordu ve Budist ırkçılara tarafından vahşice yakıldı. Sayısız Arakan’lı Müslüman can güvenliği bulunmadığından dolayı halen bölgeden uzaklaşmaya çabalıyor. Myanmar’dan kaçan Müslüman siviller özelikle dağlık bölgeler olan, Naf Nehri yada deniz yolu aracılığıyla Bangladeş’e sığınmaya devam ediyor. BM’ye göre, 25 Ağustos’tan bu güne kadar Bangladeş’e sığınan müslüman  sayısı 313 bini geçti.Yorumlar (9 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com