Ana Sayfa DÜNYA 26 Mart 2018 262 Görüntüleme

Yemen’de Husiler Suudi Arabistana Füze Attı

Suudi Arabistan, evlatları tarafından korunacaktır. Allah'ın fazileti ve kahraman güçlerimiz sayesinde güvendeyiz
Yemen’de Husiler Suudi Arabistana Füze Attı

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a düzenlenen balistik füze saldırısı son anda önlendi. Dışişleri Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından ‘Güvendeyiz’ mesajı geçilirken İhbariye Televizyonu, Riyad’ın kuzeydoğusuna düzenlenen saldırının Hava Kuvvetleri savunma sistemleri tarafından imha edildiğini duyurdu.
Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a fırlatılan balistik füzenin imha edildiği bildirildi.

Başkent Riyad’ın pek çok yerinde büyük bir patlama sesinin duyulmasının ardından Suudi Arabistan İhbariye televizyonu, Hava Kuvvetleri’nin, Riyad’ın kuzeydoğusunda bir balistik füzeyi imha ettiğini duyurdu.

Söz konusu balistik füzenin savunma sistemleri tarafından imha edildiği ve can kaybının yaşanmadığı belirtildi.

Bakanlık: Güvendeyiz
Dışişleri Bakanlığı’nın sosyal medya hesabında, “Suudi Arabistan, evlatları tarafından korunacaktır. Allah’ın fazileti ve kahraman güçlerimiz sayesinde güvendeyiz.” mesajı paylaşıldı. Yemen’de meşru hükümet güçlerine karşı savaşan Husiler tarafından daha önce de Riyad’a fırlatılan balistik füzeler havada imha edilmişti.

Yemen’de darbe yapan Husiler, eylül 2014’ten bu yana başkent Sana başta olmak üzere bazı bölgeleri kontrolünde tutuyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri mart 2015’ten bu yana meşru yönetime bağlı güçlere destek veriyor.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

haber gönder