Ana Sayfa MAGAZİN, MEDYA 26 Mart 2018 213 Görüntüleme

Seda Sayan bugün neden yok, 26 Mart Seda Sayan neden yayınlanmadı

Seda Sayan bugün neden yok, 26 Mart Seda Sayan neden yayınlanmadı

RTüK`ün bugün gerçekleştirilen toplantısında, Show TV`de 5 Mart`ta yayınlanan “Seda Sayan`la” programında sunucu Seda Sayan`ın kamuoyunun tepkisini çeken inşaat işçilerine yönelik ifadeleri ele alındı.

üst Kurul, söz konusu yayında programın konuğu manken Ece Gürsel`in sperm bankasından çocuk sahibi olmak konusundaki ifadeleri üzerine, Sayan`ın “Ne gerek var yapı işçileri mevcut ya” sözleri itibarıyla kanala en üst seviyeden ceza olan 5 defa program durdurma müeyyidesinin uygulanmasına karar verdi.

Ceza, 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların kurum ve Yayın Hizmetleri hakkında yasa`un 8. maddesinin birinci fıkrasının (f) bendinde yer saha “Toplumun ulusal ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz” hükmünün ihlal edilmesi sebebi ile uygulandı.

Show TV`de Seda Sayan hafta içi her gün magazin ağırlıklı programını sunmaya başlanmıştır. fakat program bugün ekrana gelmedi. Peki Show TV`de program sebep bulunmaz?

RTüK`cilt CEZA

Seda Sayan`ın programının olmama nedeni ceza almış olması.

Radyo ve Televizyon üst Kurulu (RTüK) nedeni ile verilen cezaya göre Seda Sayan`ın programı bir süre daha yayınlanmayacak.

Ceza almasının nedeni ise şu:

Seda Sayan`ın Show TV`de yayınlanan programında Ece Gürsel`e “Sperm bankasından çocuk sahibi olur musunuz?” sorusu soruldu.

Bu sorunun üzerine Seda Sayan,manken Ece Gürsel`e “Kız yazık, ne yapı işçileri var! Günah, onlar insan değil mi? Doğurmak için ne bekliyorsun? Adamın genleri müsait, güzel adam, iyi adam, sırım gibi maşallah! Tuttuğunu koparıyor! Yap çocuğu, ne var!` inşaatlara git” demişti.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

haber gönder