Ana Sayfa GÜNCEL 1 Aralık 2017 217 Görüntüleme

Katlanabilir Esnek IPhone Dönemi Başlayacak

Katlanabilir Esnek IPhone Dönemi Başlayacak

ABD’li teknoloji devi Apple, daha önce Samsung’un da üzerinde çalıştığını duyurduğu ‘esnek ekranlı ve katlanabilir bir elektronik cihaz’ için patent başvurusunda bulundu.

Yayınlanan dosyada Apple’ın esnek ekran konusunda ne kadar ilerlediği görülüyor. Yayınlanan dosyada bulunan fotoğrafta ana ekseni üzerine katlanan ve kitap gibi kapatılabilen bir ekran tasarımı üzerine çalışıldığı görülüyor. Apple’ın bu ekranı üretmek için geçtiğimiz günlerde LG ile anlaşma yaptığı sızdırılmıştı.

Samsung katlanabilir cihazlar konusunda akıllı telefonlara odaklanırken, Apple’ın patentinde bu cihazın bir dizüstü, tablet, akıllı telefon ya da saat olabileceği belirtildi. Apple’ın patentlemek istediği bu teknolojiyi iPhone’un yanı sıra akıllı saati Watch’un gelecek sürümlerinde kullanması da olası.

Şirketin katlanabilir ekran konusunda neden Samsung ile değil de, LG ile anlaşma yaptığı ise bilinmiyor. Apple’ın patent başvurusu yapmasına rağmen, katlanabilir iPhone’un uzun süre gün yüzüne çıkmayacağı tahmin ediliyor. Şirketin önceliğini 2020’de çıkaracağı artırılmış gerçeklik başlığına vereceği tahmin ediliyor.

Apple ve Samsung esnek ekranlı katlanabilir cihazlar alanında çalışan ilk firmalar değil. ZTE, geçtiğimiz ay Axon M isimli katlanabilir akıllı telefon satışa sunmuştu.

Apple’ın patentinin onaylanması ve ardından hayata geçmesi için yıllarca beklemesi gerekebilir. Teknik zorlukların ötesinde, firmanın ideal katlanabilir cihazı geliştirmek için insanların cihazlarını nasıl kullandığına dair analizlerde bulunması gerekecek.

Apple geçtiğimiz hafta mobil cihazlar için esnek ekran teknolojisini patentlemişti.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

haber gönder