Ana Sayfa GÜNCEL, MANŞET, TEKNOLOJİ 23 Mart 2018 236 Görüntüleme

index of sorunu .htaccess ile Kesin Çözüm

Öncelikle Ana dizine .htaccess dosyasını oluşturmanız lazım. içine aşağıdaki kodu ekleyerek kaydedin işlem tamam artık sitenizde kaç tane klasör varsa hepsi kapanacak boş bir sayfa çıkacak insanların karşısına.
index of sorunu .htaccess ile Kesin Çözüm

En çok Nefret ettiğimiz sorunlardan biriside özellikle linux sunucularda meydana gelen index of sorunu bu sorun aynı zamanda bir güvenlik açığıdır. Hosting’i taşıdığımız yeni sunucuda malesef böyle bir sorun ile karşılaşınca acilen müdahale etmemiz gerekti.

Çünkü dosyalarımız kabak gibi ortada’dır. Arşivleriniz el altındadır isteyen dilediğe gibi ulaşabiliyor yetmiyormuş gibi birde Google amca klasörleri indexlemeye başlayınca sorun katlanarak artıyor. Sözü Fazla uzatmadan küçücük bir kod ile bu sorunun üstesinden nasıl geleceğinizi anlatalım dilerseniz.

index of sorununa .htaccess ile kestirme çözüm

Öncelikle Ana dizine .htaccess dosyasını oluşturmanız lazım. içine aşağıdaki kodu ekleyerek kaydedin işlem tamam artık sitenizde kaç tane klasör varsa hepsi kapanacak boş bir sayfa çıkacak insanların karşısına. Bu sorun beni baya bi sıkıntıya soktuğu için böyle bir makale yayınlayarak yardımcı olmak istedim. umarım işinize yaramıştır.  Teşekür babında Yorum yaparsanız bu ve benzeri sorunların çözümü için destekte bulunmuş olursunuz. Eğer bu tür makaleleerin gelmesini istiyorsanız lütfen yorum kısmında sorununuzu dile getirmeyi ihmal etmeyin.

IndexIgnore *
Options -IndexesYorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

haber gönder