Ana Sayfa EKONOMİ 8 Eylül 2017 284 Görüntüleme

Gazprom ile BOTAŞ arasındaki görüşmeler devam ediyor

Gazprom Export Genel Müdürü Burmistrova yaptığı açıklamada, Türkiye'ye ihraç edilen doğalgaz fiyatları hakkında BOTAŞ ile yaşanan anlaşmazlıkların çözümü için görüşmeler devam ediyor" dedi.
Gazprom ile BOTAŞ arasındaki görüşmeler devam ediyor

Gazprom Export Genel Müdürü Elena Burmistrova, yaptığı açıklamada, Türkiye’ye ihraç edilen doğalgaz fiyatlarıyla ilgili aramızda fiyat anlaşmaları bulunuyor. Ancak bu anlaşmazlıkların çözümü için BOTAŞ ile görüşmelerimiz sürüyor” dedi.

Rusya haber ajansı TASS’a açıklamalarda bulunan Burmistrova, Türkiye ile yaşadığımız anlaşmazlıklar bu ayın ortasında tahkim sürecinde oturuma açılarak değerlendirilecek. Aramızda doğal fiyatları konusunda bazı anlaşmazlıklar var ancak bunlar çözülemeyecek sorunlar değil. Türkiye ile bazı toplantılar yapmayı planlıyoruz. Mahkeme kararı olmadan, konunun çözümü için ortaklarımızla görüşmelerimiz devam ediyor. Şu an iç tecrübelerimize dayanarak konuşmak gerekirse yakın zamanda bir çözüm için ortak noktada buluşacağımızı gösteriyor” şeklinde konuştu.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

İlginizi çekebilir

Hidrofor Pompası Fiyatları

Hidrofor Pompası Fiyatları

haber gönder