Ana Sayfa GÜNCEL, MANŞET 12 Ocak 2018 46 Görüntüleme

ELAZIĞ’DAN BEYTÜŞŞEBAP’A UZANAN YARDIM ELİ

ELAZIĞ’DAN BEYTÜŞŞEBAP’A UZANAN YARDIM ELİ

Genel merkezi Elazığ olan Anadolu Gençlik Hareketi Derneği‘nden Şırnak ın Beytüşşebap ilçesi Aşağı Dere ortaokuluna yardım eli uzandı.
Dernek genel başkanı İsmail Erdoğan açıklamasında şu ifadelere yer verdi ;

Yıllardır ülkemizin güneydoğu bölgesinde hainlerin halka rahat ve huzur vermediği bununla da yetinmeyip her tarafı yakıp yıktığı bölgelere moral ve motivasyon açısından STK ların ve yardım kuruluşlarının el birliği ile bölgeyi rahata kavuşturmak için devletimiz ile birlikte hareket edip halkı kalkındırmak ana görevimiz olmalıdır. Kadın kolları genel başkanımız sayın Gülbahar Üzüm ün öncülüğünde böyle bir çalışma başlatıldı.

Çatışmaların olduğu dönemde okul tabelasının aldığı isabet ile düşüp tabelasının dahi olmadığı , çocukların giyecek montlarının ve botlarının olmadığı kışın çetin olduğu bir bölgeye kaban , bot ve okuma kitapları , test kitapları gönderdik. Buradaki asıl amacımız hem elimizin uzandığı kadar öteye gitmek hemde herkesi bu yönde yardımlarda bulunmaya teşvik etmek. Hep dediğimiz gibi gidemediğin yer senin değildir. Bende böyle bir çalışmaya öncülük eden başta kadın kolları genel başkanımız Gülbahar Üzüm olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Rabbim iyilerin sayısını arttırsın.

Gönderen: İsmail
erdogan_174@outlook.comYorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

haber gönder