Ana Sayfa GÜNCEL, SAĞLIK 21 Aralık 2017 382 Görüntüleme

C Vitamini Kanser Hücrelerini Nasıl Öldürür?

Ağızdan alınan yüksek doz C vitaminin kanser hücrelerine karşı etkili olabilmesine rağmen, intravenöz olarak uygulanan yani damar yolu ile alınan C vitamininin yüksek kan seviyesi konsantrasyonu, kanser hücreleri ile daha iyi savaşır.
C Vitamini Kanser Hücrelerini Nasıl Öldürür?

Kanser tedavisinde intravenöz yüksek doz C vitamini kullanımı FDA tarafından onaylanmamış olsa da, bilimsel olarak belgelenmiş birkaç başarı vakası var.

C vitamini tedavilerinin çoğu oral olarak uygulanmasını gerektirir, ancak bilim adamları, normal bağırsak metabolizmasını atlayan intravenöz C vitamini uygulamasının, oral alım seviyelerine göre 100 ila 500 kez daha fazla kan seviyesine ulaştığını kanıtlamıştır. Ağızdan alınan yüksek doz C vitaminin kanser hücrelerine karşı etkili olabilmesine rağmen, intravenöz olarak uygulanan yani damar yolu ile alınan C vitamininin yüksek kan seviyesi konsantrasyonu, kanser hücreleri ile daha iyi savaşır.

Örnek 1

https://www.ahealthblog.com/wp-content/uploads/17FF1.jpg

Metastatik kanserli 51 yaşındaki kadın hasta, geleneksel kanser tedavisini reddetti; bunun yerine intravenöz olarak uygulanan yüksek doz C vitamini, haftada iki kez 65 gr’lık bir dozda 10 ay süreyle denendi. Diğer alternatif terapiler de kullanıldı: N-asetilsistein, timus protein ekstraktı, tüm tiroid özütü ve niasinamid. Cannonball lezyonları, her iki akciğeri de, göğüs radyografisinde çizgilerle ve oklarla işaretlenmiş olarak görülebilir.

Sol akciğerdeki bir anormallik hariç olmak üzere, 10 aylık tedavi sonuçlarının ardından, göğüs radyografisinde belirtildiği gibi normaldi; bu, büyük olasılıkla sadece bir pulmoner skar idi.

 

How Vitamin C Kills Cancer Cells

49 yaşındaki erkek mesane kanseri hastası, radyoterapi veya kemoterapi yerine intravenöz olarak uygulanan C vitamini tedavisini seçti.  3 ay boyunca 30 g C vitamini haftada iki kez, daha sonra 4 yılda 30 g her 1-2 ayda bir kez verildi ve bunlar daha sık infüzyonlarla serpildi. Hasta, teşhisden dokuz yıl sonra, nüks veya metastaz belirtisi olmaksızın sağlıklı geçti. Hasta aynı zamanda aşağıdaki takviyeleri de kullandı: krom pikolinat, botanik özüt, keten yağı, kondroitin sülfat, α-lipoik asit, glukosamin sülfat, L. rhamnosus ve selenyum ve Lactobacillus acidophilus.

C vitamini kanser hücrelerini nasıl öldürür?

C vitamini bozulduğunda, enerji arzını kapatarak kanser dokusuna zarar verebilecek hidrojen peroksit üretir. Kanser hücreleri aynı zamanda sağlıklı hücrelere göre hidrojen peroksiti yok etme yeteneğine daha az sahiptir. Bu nedenle kanser hücreleri, hidrojen peroksit tarafından hasar görmeye karşı daha savunmasızdır. Ve bu nedenle, C vitamininin sağlıklı dokulara zarar vermeden kanser dokusuna ne kadar yüksek hasar verebileceği çok açık. Sağlıklı hücrelerin, hidrojen peroksidi, yeterince düşük seviyelerde tutarak, hasar görmesine neden olmamasını sağlayan çeşitli yolları vardır

Kaynak : https://www.ahealthblog.com/how-vitamin-c-kills-cancer-cells.htmlYorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

haber gönder