Ana Sayfa MANŞET, SAĞLIK 22 Aralık 2017 243 Görüntüleme

ALOE VERA VÜCUDUNUZDA NELER YAPIYOR ?

Şişede spesifik doz talimatları bulabilirsiniz, ancak doğal bir sağlık uzmanıyla konuşmak veya spesifik doz ile ilgili talimatları bulmak için biraz araştırma yapmak akıllıca olacaktır.
ALOE VERA VÜCUDUNUZDA NELER YAPIYOR ?

MISIRLILAR NEDEN Aloe Vera’ya ÖLÜMSÜZLÜK BİTKİSİ DEDİLER?
ALANNA KETLER

Ölümsüzlük bitkisi olarak Mısırlılar ve yerli Amerikalılar için cennetin asası olarak bilinen aloe vera, bazıları şahane iyileştirici özelliklerle birlikte gelir – bazıları zaten bildiğinizden. Evinizde sıyrıklar, kesikler ve yanıklar gibi küçük acil durumlar için kendi aloe vera bitkiniz bile olabilir, ancak aloe veranın yalnızca topikal kullanımla sınırlı olmadığını ve dahili olarak alındığında vücudunuz için daha da faydalı olduğunu biliyor muydunuz?
Aloe vera , polisakkaritler, vitaminler, enzimler, amino asitler ve mineralleri içeren biyolojik açıdan aktif, doğal olarak oluşan 200’den fazla bileşen içerir.

Çevre Bilimi ve Sağlık Dergisi’ne göre aloe vera, anti-bakteriyel, anti-viral ve anti-mantar özelliklerine sahiptir ve bağışıklık sisteminin toksinleri temizlemesine ve patojenlere saldırabilmesine yardımcı olur. Ama hepsi aloe vera suyu / jel sunmak zorunda değildir.

Aloe vera, kalsiyum, magnezyum, çinko, krom, selenyum, sodyum, demir, potasyum, bakır ve manganez içeren bir sürü mineral içerir. Bu mineraller metabolik yolları artırmak için birlikte çalışır.

Enzimler

Aloe vera, yağ ve şeker moleküllerini parçalayarak sindirime yardımcı olabilecek amilaz ve lipaz gibi önemli enzimleri içerir. Özellikle bir molekül olan Bradykinase, iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur.

Vitaminler

Bir çalışma , aloe veranın aslında kırmızı kan hücrelerinin üretimi için gerekli olan B12 vitamini içerdiğini gösteriyor. Bu vejetaryenler ve özellikle vejetaryenler için sık sık düzenli diyetleri yoluyla yeterli miktarda B12 almayan için harika bir haber olur.

reklam – daha fazla bilgi
Diğer çalışmalar , aloe alarak B12 vitamini daha biyoyararlanabildiğini, yani vücudun kendisini daha kolay absorbe edebileceğini ve kullanabileceğini, böylece eksikliğin önlenmesine yardımcı olduğunu gösterdi. Aloe vera ayrıca A, C, E, folik asit, kolin, B1, B2, B3 (niasin) ve B6 vitaminlerinin bir kaynağıdır. B12 kaynağı olarak yalnızca aloe’ya güvenip güvenmeyeceğimiz belli olmamasına rağmen, alımı artırmaya yardımcı olmak için bir takviye ile birlikte kullanılabilir.

Amino asitler

Aloe vera, insan vücudunun ihtiyaç duyduğu 22 esansiyel amino asitten 20’sini içerir. Aynı zamanda iltihabı ve bakterileri savuşturan salisilik asit içerir.

Aloe için Diğer Kullanımlar

Midenin, böbreklerin, böbreklerin, dalakların, mesane, karaciğer ve kolondan toksik maddelerin alınması dışında mükemmel bir vücut temizleyicisi olmanın yanı sıra aloe de hazımsızlık, mide bulantısı, ülserler ve bağırsak iltihabı gibi daha acil hastalıklardan etkili bir rahatlama sağlayabilir. Aynı zamanda sindirim sistemini güçlendirir ve eklem iltihaplarını hafifleterek artrit hastaları için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Bir çalışma , aloe vera suyunun , bir gargara ile aynı şekilde alındığında, plakları ortak gargara ve etkin maddesi olan klorheksidin gibi atmada etkili olduğunu bulmuştur. Bu daha iyi bir alternatif çünkü mağazalarda bulunan tipik kimyasal yüklü seçeneklerin aksine, tamamen doğaldır.

BİLİNCİNİ EVRENDE TUTMAYA DEVAM EDİN
İlham ve en iyi içeriklerimiz doğrudan gelen kutunuza.

First name

Email”
Aloe vera jelin, ağız ülserlerinin etkili bir şekilde iyileştirildiği, daha yaygın olarak ağrı kesiciler olarak da görüldüğü bulunmuştur .

Aloe Nasıl Alınır?

Aloe bitkiden doğrudan tüketilebilir, ancak en kolay ve en lezzetli seçenek, muhtemelen, çoğu sağlıklı gıda mağazasında bulabileceğiniz aloe suyudur. Yaprakları birçok genel bakkalardan alabilir veya kendiniz hasat edebilir ve kendiniz de suyu çekebilirsiniz.

Meyve suyunu alıp meyve suları ve pürelerinize karıştırın veya düz bir şekilde için. Bütün yapraktan veya sadece iç fileden yapılmış saf aloe suyu / jel satın aldığınızdan emin olun. Yine de biraz acı bir tat var, bu nedenle başka şeyleri eklemek isteyebilirsiniz. Şişede spesifik doz talimatları bulabilirsiniz, ancak doğal bir sağlık uzmanıyla konuşmak veya spesifik doz ile ilgili talimatları bulmak için biraz araştırma yapmak akıllıca olacaktır.

Aloe vera’nın şaşırtıcı faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek veya kendiniz için biraz satın almak için lütfen buraya tıklayın .

Kaynak:

1. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3729540/

http://www.her.ballegacy.com/Baldwin_History..Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

haber gönder