Ana Sayfa GÜNCEL 10 Kasım 2017 238 Görüntüleme

Afrin’e Gerektiğinde Müdahale Olabileceğini söyledi

Afrin’e Gerektiğinde Müdahale Olabileceğini söyledi

AK Parti Sözcüsü Mahir ünal, bir televizyon kanalında gündeme ilişkin soruları cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın Suriye`deki operasyonlardan bahsederken Afrin`i de anması üzerine ünal, “Cumhurbaşkanımızın bugün anlatım ettiği bizim Afrin`le, idlib`le aynı biçimde El bab’la Cerablus`la tüm sınır bölgesi ile alakalı türkiye ayrıcalıklı şekillerde gereğini yapıyor. önümüzdeki süreçte bu sırf bir askeri müdahale değil, gerektiğinde bir askeri müdahaleye de dönüşecek bir çalışmayı söylüyor Cumhurbaşkanımız.” açıklamasında bulundu.

ulu lider Atatürk`ün vefatının 79. yılında anma programlarının önemine değinen ünal, “Bu günü bir yas günü şekilde değil hatırlama, bilinç tazeleme, yad etme günü şekilde görüyoruz.” dedi.

ünal, sözlerini şöyle sürdürdü;

“birileri sanki AK Parti Cumhuriyete ve Mustafa Kemal Atatürk`e dönük bir pozisyon değişikliği içerisindeymiş bunun gibi bir algı oluşturmak istiyor. Bizim duruşumuz bellidir. Bizim Cumhuriyetle Mustafa Kemal Atatürk`le bir sorunumuz olmadığını herkes bilir. Bizim kendisini Cumhuriyetin sahibi zannedenlerle sorunumuz var. Bizim Atatürkçü olmayıp Atatürk`ü kullananlarla sorunumuz var.”Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

haber gönder