Ana Sayfa GÜNCEL, REYTİNG SONUÇLARI 13 Mart 2018 243 Görüntüleme

13 Mart 2018 Reyting Sonuçları Salı Günü Zirvede Kim Var?

13 Mart 2018 Reyting Sonuçları Salı Günü Zirvede Kim Var?

Geçtiğimiz Hafta Fox Tv nin sevilen dizisi KADIN liderliği kimseye kaptırmazken 2 sezondur Salı günü liderliği kimseye kaptırmayan Atv’nin sevilen dizisi Eşkiya Dünya’ya Hükümdar Olmaz dizisi 3. Sırada yer alırken 10.27 lik reytingi ile UFAK TEFEK CINAYETLER 2. sırada günü tamamlarken 13 Mart 2018 Reyting Sonuçları bir hayli ilgi çekici bir hal aldı.

Salı günleri Edho günü olarak bilinirken Fox Tv nin sevilen dizisi Kadın ortalığı bir birine kattı. 27.54 lük bir reyting alarak adını efsaneler arasında yazdırmak için an kolluyor.  UFAK TEFEK CINAYETLER hemen arkasından 2. liği kimseye kaptırmazken Eşkiya dünyaya hükümdar olmaz diziside olayları hızlandırmaya gayret gösteriyor.

Geçtiğimiz Hafta Reyting sonuçlarında ilk 10 sırayı hak eden. program ve diziler aşağıda bakalım 13 Mart 2018 Reyting Sonuçları yayınlandığında kim tahtında kalmaya devam ederek yapımcısının ve kanalının yüzünü güldürmeye devam edecek. Reyting savaşlarına kurban olan dizi ve programların sayısının her geçen gün arttığı günümüzde ilk 3 çok zor bir hal almaya başladı.

13 MART 2018 TOTAL SONUÇLARI

total13mart

13 MART 2018 AB SONUÇLARI

ab13mart

13 MART 2018 ABC SONUÇLARI

abc13mart

 

REYTİNG NEDİR?

İzleyici ölçümü bir izleyici topluluğunda kaç kişi olduğunun ölçümüdür. Genelde radyo dinleyicileri ve televizyon izleyicileri için düşünülse de, gazete ve dergi okuyucuları ve Web sitesi kullanıcıları için de geçerli olan bu kavram, yayımcılar ve reklamcılar tarafından, kaç kişi ve kimlere ulaşıldığını belirlemek için kullanılır. Bu daha geniş anlamıyla izleyici kitle araştırması anlamına gelir. Ölçümler medya pazarlarına göre ayrı ayrı yapılır, bunlar genelde metropol bölgelere karşılık gelir.

Tek bir televizyon izlenme oranı (reyting) puanı, takip edilen bir bölgedeki seyircilerin belli bir dakikadaki sayılarının %1’ine karşılık gelir. Örneğin 2004 yılı itibarıyla ABD’de 109,6 milyon televizyonlu ev vardı. Dolayısıyla, 2004-05 izleme sezonu için, ulusal bir reyting puanı bu sayının %1 olan 1.096.000 eve karşılık gelir. Bir programın yayımında kullanıldığında, program süresince ortalama reyting puanı tipik olarak belirtilir. Reyting puanları genelde evhalkları için değil, belli demografik gruplar için verilir. Örneğin, 18-49 yaş grubu için bir reyting puanı, ülkedeki 18-49 yaş grubundaki insanların %1’ine eşdeğer sayılır.

Bir reyting puanı ile pay grubu farklıdır, reyting puanı tüm olasıl seyircilerin %1’ini ifade eder, pay puanı ise o an televizyon seyredenlerin %1’ine karşılık gelir. Dolayısıyla bir yayının payı, genelde reytingden daha anlamlıdır, özellikle toplam TV seyrinin düşük olduğu zamanlarda (gece geç saatler gibi).

İZLENME ORANI, İZLENME PAYI NEDİR?

İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

haber gönder